21 i 22 listopada po raz 6. odbędą się Targi Rzeczy Ładnych

W najbliższy weekend podczas szóstej już edycji Targów Rzeczy Ładnych w jednym miejscu spotka się aż 150 najlepszych firm i projektantów. Gościem specjalnym imprezy będzie słynny architekt Daniel Libeskind, który wygłosi wykład inaugurujący TRŁ. Tego nie można przegapić!

Listopadowa edycja Targów Rzeczy Ładnych będzie największą w historii. Organizatorzy zaprosili ok. 150 najciekawszych polskich producentów mebli i akcesoriów, designerów i grafików. - Ciągle szukamy nowych firm i zjawisk. Chcemy, żeby TRŁ były przeglądem tego, co najciekawsze w polskim designie - mówią organizatorzy. Aż jedna trzecia wystawców to debiutanci. Na Targach będzie miało miejsce wiele premier, np. nowej marki rowerowej Le Grand. Kilkunastu wystawców ma na koncie tegoroczne nagrody Must Have.

TRŁ to ogromny wybór oryginalnych mebli, lamp, porcelany, tekstyliów, akcesoriów do domu, zabawek oraz książek i plakatów. Strefa Print to ozdoba imprezy - najpopularniejsi współcześni ilustratorzy będą bezpośrednio sprzedawać swoje sygnowane prace. Wśród nich są: Bartosz Kosowski, Paweł Jooca, Katarzyna Bogucka, Patryk Mogilnicki i wielu innych.

W Strefie Dziecko zaprezentują się dziesiątki producentów najbardziej oryginalnych książek, mebli i zabawek dla najmłodszych. Nie zabraknie też Strefy Retro z odnowionymi meblami i kultowymi przedmiotami z poprzedniej epoki.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie jeden cieszący się światową sławą i uznaniem architekt, Daniel Libeskind - twórca gmachu wzniesionego na miejscu zburzonych wież World Trade Center w Nowym Jorku i wieżowca Złota 44 w Warszawie. Podczas otwartego spotkania Daniel Libeskind będzie dyskutował m.in o współczesnej architekturze Warszawy.

Atrakcją dla zwiedzających targi będzie premierowa wystawa "Siedzący Holender" prezentująca przegląd klasycznego holenderskiego designu z lat 50. i 60. Do Warszawy przyjadą oryginalne krzesła fotele i stoły, a także holenderscy goście, którzy wezmą udział w spotkaniach o współczesnej architekturze i projektowaniu. Partnerem holenderskiej obecności na Targach Rzeczy Ładnych jest Ambasada Królestwa Niderlandów.

Na targach przewidziano także liczne wykłady i spotkania o architekturze i designie, które poruszą najważniejsze problemy polskiej przestrzeni. Poruszone zostaną takie tematy jak: - Pl. Defilad 2025 - jak powinno wyglądać centrum za 10 lat? - Społeczny design. Mobilna Ambasada (In Limbo Embassy) - Mordor w mieście: Warszawa vs. Amsterdam - jak planować wielkie dzielnice biurowe?

Zaplanowano także pokazy filmów o szeroko rozumianym designie.

Targi Rzeczy Ładnych Design/Meble/Lampy/Zabawki/Plakaty/Wykłady/Wystawy 21-22 listopada Plac Unii City Shopping, ul. Puławska 2 godz. 11-19 Wstęp: 5 zł i 8,90 (z magazynem Dom&Wnętrze w promocyjnej cenie)

Informacje i pełen program imprezy na: www.targirzeczyladnych.pl

Więcej o: