Piotr Polk ma stolarską pasję. Jak wygląda kolekcja mebli zaprojektowanych przez aktora?

Piotr Polk to prawdopodobnie najlepszy stolarz wśród aktorów. Kolekcja mebli jego autorstwa robi spore wrażenie.

Popularny aktor Piotr Polk, znany m.in. z roli w serialu Ojciec Mateusz, postanowił "pokazać światu" swoją pasję. Aktor od 21 lat projektuje i wykonuje meble. Dziś aktor może pochwalić się prawdziwą kolekcją. Na swoim koncie ma 113 mebli - kanap, komód, foteli, szaf i ulubionych konsolek.

Pierwsza iskra zrodziła się z buntu. Aktor chciał zamówić u stolarzy dwie proste konsole. Cena przeszła jego najśmielsze wyobrażanie.

Pojechałem do zwykłego sklepu budowlanego. Kupiłem deskę, dwie tralki, kleje, jakieś bejce, piłkę miarkę i zrobiłem. Wyszło bardzo kiepsko. Koszmarnie można powiedzieć. Istotą była sama praca - było to tak dalekie od tego co robię, od teatru i filmu. Powstaje coś niesamowicie praktycznego. Nie tak ulotnego jak sztuka czy film itd. Ten mebel zacząłem poprawiać. Nadal był on koszmarny, ale go mam. Stoi u mnie w domu rodzinnym w Kaletach, na strychu. Nikomu go nie pokazuje. Jak patrze, to myślę, sobie "jesteś tak brzydki, że najpiękniejszy na świecie". Od niego wszystko się zaczęło. To mnie tak wciągnęło.

- powiedział Piotr Polk, podczas premiery kolekcji mebli.

Wernisaż kolekcji Piotra PolkaWernisaż kolekcji Piotra Polka Fot. red./ Wernisaż kolekcji Piotra Polka

W kolekcji by Polk znalazło się 5 mebli - nowoczesna konsolka z olchy, konsola z jabłoni indyjskiej, stolik z ryflowanego dębu, kredens oraz lustro w zdobionej ramie. Są to meble praktyczne i uniwersalne - doskonale odnajdą się zarówno w domu, jak i w biurze. Kolekcja nawiązuje do szalonych lat 30 i stylistyki Art Deco, pełnej ciepłego drewna i miękkich, obłych form.

Moim pomysłem jest wypuszczanie w ciągu roku 9 nowych projektów, modeli. Mam setki projektów, które powstały w przeciągu tych 21 lat.

- mówi aktor.

Meble z kolekcji New Clasic Design by Polk można kupić w warszawskim showroomie The Prime. Dostępnych jest tylko 7 sztuk każdego mebla. Ceny? Od 5,5 tys. zł do 15 tys. zł.

ZDJĘCIA KOLEKCJI BY POLK >>