ekologia

 • Świąteczna eko pomoc. Wymień ekośmieci na choinkę!

  Świąteczna eko pomoc. Wymień ekośmieci na choinkę!

  W sobotę, 19 grudnia, warszawiacy, którzy odwiedzą stacjonarne Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, w zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny otrzymają świąteczne choinki w doniczkach. Będzie to również okazja do włączenia się w akcję charytatywną.

 • Choinkowe dylematy

  Choinkowe dylematy

  Największą popularnością nieustająco cieszą się cięte drzewka. Zwykle pochodzą ze specjalnych plantacji lub z tzw. wycinki pielęgnacyjnej, dlatego kupując je, nie przyczyniamy się do niszczenia lasów.

 • Zamiast kupować wypożycz żywą choinkę na święta. Ekologiczne Boże Narodzenie

  Zamiast kupować wypożycz żywą choinkę na święta. Ekologiczne Boże Narodzenie

  Wypożyczanie choinek to nowy trend, który na całym świecie zyskuje wielu zwolenników. Teraz kolej na Polskę!

 • Polski projekt: [REC.ON] - design z części samochodowych

  Polski projekt: [REC.ON] - design z części samochodowych

  Polska marka [REC.ON], pozwala częściom samochodowym z odzysku pokazać się z innej - estetycznej i ekologicznej strony.

 • Wypiłeś wodę? To teraz zjedz butelkę

  Wypiłeś wodę? To teraz zjedz butelkę

  Ooho! to jeden z najciekawszych projektów uhonorowany nagrodą Lexus Design Award. Projekt biodegradowalnego opakowania na wodę ma szansę rozwiązać wiele problemów.

 • Co można zrobić ze starych czasopism?

  Co można zrobić ze starych czasopism?

  Co można zrobić ze starych, przeczytanych już dawno magazynów? Wiele. Wiedzą o tym projektanci, którzy proponują mnóstwo ciekawych upcyklingowych pomysłów.

 • Co zrobić ze startym katalogiem IKEA? Przerobić go na poduszkę!

  Co zrobić ze startym katalogiem IKEA? Przerobić go na poduszkę!

  Co ma ze sobą wspólnego ekologia, design, katalog i poduszka? Odpowiedź znajdziemy w belgijskim sklepie IKEA.

 • Spada liczebność pszczół. Jak uratować pszczoły?

  Spada liczebność pszczół. Jak uratować pszczoły?

  Badania prowadzone przez entomologów potwierdzają pesymistyczne przypuszczenia: ostatnimi czasy drastycznie spada kondycja pszczół.

 • Powiedz stop dzikim wysypiskom śmieci

  Powiedz stop dzikim wysypiskom śmieci

  Widzisz wysypisko śmieci w pobliskim lesie? A może plaża, na której spędzasz urlop wymaga posprzątania? Zrób zdjęcie, opisz lokalizację i wyślij zgłoszenie do Fundacji BOŚ. Pozwoli to stworzyć wakacyjną mapę dzikich wysypisk w całym kraju i wesprzeć samorządy w walce o czyste środowisko.

 • Recykling odpadów po druku 3D

  Recykling odpadów po druku 3D

  Studio Ilio stworzyło serię stołków łącząc energię elektryczną z odpadami po druku 3D! Jak się udał eksperyment?

 • Polski projekt: BLUMA - torba na kwiaty

  Polski projekt: BLUMA - torba na kwiaty

  BLUMA to nowy polski projekt, który zrewolucjonizuje sposób przenoszenia kwiatów

 • Wystrój wnętrza z recyklingu - pomysłowo i ekologicznie

  Wystrój wnętrza z recyklingu - pomysłowo i ekologicznie

  Wystrój tego wnętrza powstał w większości z odpadów i staroci znalezionych na strychu. Wszystkie sprzęty zostały odnowione i dostosowane do nowych funkcji. Całość stanowi dowód na to, że bez wielkich pieniędzy można ciekawie mieszkać.

 • Recyklingowy design. Co zrobić ze starych kapsli, zakrętek i korków?

  Recyklingowy design. Co zrobić ze starych kapsli, zakrętek i korków?

  Moda na recykling zadomowiła się na dobre. Zobaczcie, co można wyczarować z korków, kapsli i zakrętek

 • Warszawskie Dni Recyclingu. Wymień śmieci na rośliny

  Warszawskie Dni Recyclingu. Wymień śmieci na rośliny

  W sobotę, 25 kwietnia, rozpoczynają się Warszawskie Dni Recyklingu. W warszawskich dzielnicach odbędą się pikniki, na których przyniesione surowce wtórne, będzie można wymienić na sadzonki. Natomiast w niedzielę, 26 kwietnia przed Pałacem Kultury i Nauki, odbędzie się wielki, rodzinny finał akcji.

 • Meble w kształcie zwierzaków

  Meble w kształcie zwierzaków

  Meble inne niż wszystkie, czyli eko design w nowoczesnym wydaniu

 • Fotosynteza w domu

  Fotosynteza w domu

  Lampa, dzięki której wyhodujesz warzywa w domu? Teraz to możliwe.

 • Adoptuj pszczołę

  Adoptuj pszczołę

  W nocy z 4 na 5 października w Przyczynie Dolnej w województwie lubuskim doszło do wyginięcia ponad 2 milionów pszczół. To jedno z największych, jeśli nie największe jednorazowe wymarcie pszczół w Polsce w tym roku. Ta pszczela katastrofa dotknie pszczelarzy, rolników i wpłynie na cały ekosystem. Musimy jak najszybciej odbudować pszczelą populację na tym terenie. Żeby to osiągnąć potrzebujemy Twojej pomocy!

 • Jaki wybrać kompostownik?

  Jaki wybrać kompostownik?

  Zbliża się jesień, okres gubienia liści, usuwania przekwitniętych i przemarzniętych roślin, a także przygotowania gleby na zimę. Jeśli zależy Ci na przyszłorocznych plonach, estetyce ogrodu i ekologicznej gospodarce odpadami, kompostownik to narzędzie dla Ciebie. Radzimy jak dobrać kompostownik do typu ogrodu lub działki.

 • Oszczędne spłukiwanie wody w wc, według pomysłu firmy Roca

  Oszczędne spłukiwanie wody w wc, według pomysłu firmy Roca

  Projektanci z Grupy Roca udoskonalili podwieszaną miskę WC GAP Clean Rim, zmniejszając zużycie spłukiwanej wody aż do 33%.

 • Recykling: modny, wygodny i... zabawny

  Recykling: modny, wygodny i... zabawny

  Świat dawno odkrył, że recykling jest wygodny, a także korzystny, choćby w kontekście oszczędności, jakie przynosi. A efekty recyklingu - które z upodobaniem pokazuje zaprzyjaźniony z nami portal Życie rzeczy - bywają niekiedy zabawne. Ale czy to źle? Sami zobaczcie, jak to z tym odzyskiem bywa...

 • Która religia jest bardziej "ekologiczna"?

  Która religia jest bardziej

  Bez względu na to, czy jesteśmy osobami religijnymi, czy nie, religia ma ogromny wpływ na nasze życie. Kształtuje, przynajmniej częściowo, nasze systemy prawne, a więc i nasze konstytucje. Co za tym idzie, ma wpływ na wewnętrzną i zagraniczną politykę krajów, w których żyjemy. Nasuwa się więc logiczny wniosek, że religia ma również wpływ na to, jak jednostki i całe społeczeństwa postrzegają swoją rolę w kwestii ochrony środowiska.

 • Dom bez chemii: naturalne środki czystości

  Dom bez chemii: naturalne środki czystości

  Nie niszczą środowiska, są w zgodzie z naturą. Nie wydzielają szkodliwych dla zdrowia i atmosfery gazów, nie zanieczyszczają wód gruntowych. Posiadają taką samą moc czyszczenia jak pełne chemii środki czyszczące ze sklepowej półki. Z tą różnicą, że są o wiele mniej kosztowne dla portfela, a drogocenne dla środowiska naturalnego i naszego zdrowia.

 • 10 pomysłów na zielone życie

  10 pomysłów na zielone życie

  Obecnie prawie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że musimy chronić naszą planetę przed kompletną degradacją. Nawet politycy stają się, z dnia na dzień, bardziej zieloni. 10 pomysłów, wielkich i małych, na to, jak uczynić nasze życie bardziej zielonym.

 • Przestępstwa wobec ekologii

  Przestępstwa wobec ekologii

  Pamiętaj w środowisku naturalnym ziemi nic nie dzieje się bez przyczyny, nie bądź powodem degradacji naszego otoczenia, działaj na rzecz i dla środowiska naturalnego, dla jutra nas samych i następnych pokoleń.

 • In.gredients - sklep luzem. Bez odpadów i opakowań

  In.gredients - sklep luzem. Bez odpadów i opakowań

  Ponieważ większość służących do dystrybucji artykułów spożywczych opakowań, używana jest tylko raz i tak naprawdę zupełnie niepotrzebnie tworzy ogromny balast dla środowiska, bracia Lane wpadli na pomysł otwarcia sklepu, w którym wszystkie towary będą sprzedawane luzem.

 • Eko za friko

  Eko za friko

  Kofi & Ti, Kawiarnia, Herbaciarnia i Galeria to w Radzyniu Podlaskim miejsce kultowe. Lokal urządzono w sklepionych kolebkowo piwnicach kamieniczki z 1924 roku. Nie tylko ze względu na architekturę miejsce ma niepowtarzalny nastrój. To rodzaj kawiarni- księgarni, a może raczej kawiarni artystycznej, gdzie odbywają się wernisaże, spotkania i dyskusje, gdzie słucha się dobrej muzyki i czyta wiersze. Można tu również kupić drobne rękodzieło artystyczne.

 • Billboard, który pozyskuje wodę pitną z powietrza

  Billboard, który pozyskuje wodę pitną z powietrza

  Naukowcy z University of Engineering and Technology w Limie, skonstruowali billboard, który odzyskuje wodę pitną z powietrza. Produkuje około 100 litrów wody dziennie poprzez wydobycie pary wodnej.

 • Marcin Bosak otworzył pierwszy w Warszawie hotel dla pszczół

  Marcin Bosak otworzył pierwszy w Warszawie hotel dla pszczół

  Na warszawskich Polach Mokotowskich miała miejsce nietypowa premiera. Znany aktor młodego pokolenia, Marcin Bosak, uroczyście otworzył pierwszy hotel dla pszczół i owadów zapylających. Hotel powstał w ramach trwającego od ubiegłego czwartku, nowego projektu Greenpeace na rzecz ochrony tych zwierząt - ?Adoptuj Pszczołę? . <div id="_mcePaste" style="position: absolute; left: -10000px; top: 0px; width: 1px; height: 1px; overflow: hidden;"><!--[if gte mso 9]><xml> <w:WordDocument> <w:View>Normal</w:View> <w:Zoom>0</w:Zoom> <w:HyphenationZone>21</w:HyphenationZone> <w:DoNotOptimizeForBrowser /> </w:WordDocument> </xml><![endif]--><span style="font-size: 12.0pt; font-family: &quot;Times New Roman&quot;; mso-fareast-font-family: &quot;Times New Roman&quot;; mso-ansi-language: PL; mso-fareast-language: PL; mso-bidi-language: AR-SA;">W Warszawie powstał pierwszy hotel dla owadów. Zasiedlając w ten sposób parki i skwery Polskich miast dzikimi owadami zapylającymi, Greenpeace chce stworzyć im warunki do tego, by mogły zapylać miejskie kwiaty oraz drzewa i w ten sposób upiększać przestrzeń, w której żyje miliony Polaków. </span></div>

 • Nie pozwól wyginąć pszczołom [Przyłącz się do akcji Greenpeace]

  Nie pozwól wyginąć pszczołom [Przyłącz się do akcji Greenpeace]

  Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji "Adoptuj pszczołę " organizowanej przez Greenpeace. Jej celem jest wybudowanie w parkach polskich miast 100 hoteli i uratowanie zagrożonych gatunków zapylaczy.

 • Tekturowa drukarka Origami od Samsunga

  Tekturowa drukarka Origami od Samsunga

  Eko drukarka laserowa to nowy produkt firmy Samsung. Składająca się na wzór origami, tekturowa drukarka jest przyjazna środowisku i zmienia punkt widzenia o sprzęcie elektronicznym. Drukarkę można samemu złożyć i pomalować.

Więcej o:

ekologia

 • Iza Miko: seks i ekologia

  dociekliwym, aby kupować świadomie. Lecz mogę zagwarantować, że to się opłaci - nie tylko w skali globalnej. Odkąd jestem weganką, nie zachorowałam ani razu. Zima, zmiany klimatu, podróże, praca - nic mnie nie rusza! Celebryci i ekologia - marketingowe połączenie. Ludzie oburzają się, gdy osoba sławna promuje

 • 5 mitów na temat ekologii

  Wcale nie troska o przyszłość naszej planety sprawia, że zużywamy mniej wody w kranie, kupujemy opakowania wielorazowego użytku czy gasimy światło w pokojach, w których nikogo nie ma. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Instytut Millward Brown SMG/KRC na zlecenie firmy Unilever, jesteśmy

 • Dream Nation - moda i ekologia

  Pojęcie ekologii na dobre zadomowiło się już w świecie mody. Znane sieciówki wprowadzają do swoich kolekcji specjalne linie oznaczone słowem "eco" produkowane zgodnie z zasadą fair trade. Jednak często ekologiczne ubrania pozbawione są koloru, a ich cena może nie zawsze iść w parze z jakością

 • Jak uczyć dzieci ekologii?

  skierowany dla dzieci w wieku szkolnym, którego celem jest edukacja na temat morza Bałtyckiego. Bohaterką programu jest sympatyczna foczka, adoptowana przez firmę Brita we współpracy ze Stacją Morską Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego, która jest przewodnikiem po świecie ekologii. - Chcemy

 • Ekologia i technologia

  Zgodnie z tradycją IFA odbyła się na początku września w Berlinie. Zaprezentowano tysiące technogadżetów, nie mniej intrygujących niż uśmiechy reklamujących je dziewcząt. Zielony jak LED Podświetlanie ekranów za pomocą diodek (RGB lub białych), rozmieszczonych za ekranem albo wokół niego, zapewnia

 • Ekologia na czasie

  Malkontentów uprzedzamy, że drewno pochodzi z odpadów w tartakach i fabrykach mebli. Czyli recykling w najczystszej postaci. A do tego za każdy sprzedany egzemplarz producent sadzi drzewo. Zegarek można zamówić na stronie We-wood.us za 119 dolarów. Opracowanie: Ewelina Zając Zdjęcia: materiały

 • Polacy idą w parze z ekologią i oszczędzaniem

  komorą. Jej otwarcie nie powoduje więc utraty zimnego powietrza oraz wzrostu temperatury w całym urządzeniu. Ale nie są to jedyne urządzenia do kuchni, dzięki którym będziemy wspierać ekologię i jednocześnie oszczędzać. Dla przykładu zmywarka wolnostojąca Bosch z Serie 8 lub do zabudowy z Serie 4 zużywa