energooszczędność

 • Zastanawiasz się, jak będzie prezentował się dom z instalacją fotowoltaiczną na dachu? Przekonaj się dzięki wyjątkowej aplikacji!

  Zastanawiasz się, jak będzie prezentował się dom z instalacją fotowoltaiczną na dachu? Przekonaj się dzięki wyjątkowej aplikacji!

  Panele fotowoltaiczne to oznaka nowoczesnego domu i świadomości ekologicznej. Chcesz korzystać z energii odnawialnej i obniżyć koszty prądu nawet o 90%, ale powstrzymują cię względy estetyczne? Powstała specjalna aplikacja, dzięki której przekonasz się, że instalacja fotowoltaiczna będzie świetnie prezentować się na dachu twojego domu. Podpowiadamy, jak skorzystać z aplikacji!

 • Zero waste w twojej kuchni - jak nie marnować żywności wykorzystując najnowsze technologie?

  Zero waste w twojej kuchni - jak nie marnować żywności wykorzystując najnowsze technologie?

  Według danych, rocznie pozbywamy się aż 9 milionów ton jedzenia. Pojęcie zero waste to odpowiedź na ten stan rzeczy oraz wizja lepszej przyszłości naszej planety. Warto wcielić w życie kilka zasad oraz dobrych nawyków, mających na celu ograniczenie odpadów. Dzięki temu przyczynimy się do poprawy naszego środowiska, a także znacząco zmniejszymy codzienne wydatki. Od czego powinniśmy więc zacząć? Od kuchni!

 • Domy na czasie

  Domy na czasie

  Jakie domy najbardziej podobają się współczesnym inwestorom? Które projekty są modne? Jaki typ architektury świętuje swój wielki powrót? O najnowszych trendach opowiadają eksperci z Pracowni Projektowej ARCHIPELAG.

 • Dom prefabrykowany dla rodziny. Ile kosztuje dom prefabrykowany?

  Dom prefabrykowany dla rodziny. Ile kosztuje dom prefabrykowany?

  Dom blisko pracy i jednocześnie blisko natury to prawdziwe marzenie. Tej rodzinie udało się je zrealizować. Ich dom powstał nad jeziorem, z dala od miejskiego zgiełku, ale jednocześnie na tyle blisko, żeby codzienne dojazdy nie zamieniały się w koszmar.

 • Lampy zewnętrzne XLED slim

  Lampy zewnętrzne XLED slim

  Firma LŁ wprowadziła na rynek nową linię reflektorów diodowych Steinel XLED slim z czujnikiem ruchu i zmierzchu. Zużywają mało energii, dają jasne światło i mają elegancki design, który pasuje do nowoczesnych budynków.

 • Izolacja cieplna budynku - gwarancją korzyści dla użytkownika

  Izolacja cieplna budynku - gwarancją korzyści dla użytkownika

  Budownictwo energooszczędne zadomowiło się na krajowym rynku mieszkaniowym już na dobre. Wygląda na to, że domy o bardzo niskim zużyciu energii to nie chwilowy trend czy moda, ale przyszłość i rozwój technologiczny branży budowlanej.

 • Jak zaoszczędzić 63% energii na termomodernizacji budynku?

  Jak zaoszczędzić 63% energii na termomodernizacji budynku?

  Średnie opłaty za ogrzewanie nieocieplanego budynku stanowią ponad 50% wszystkich kosztów eksploatacji budynku. Straty energii cieplnej w około 1/3 spowodowane są przenikaniem ciepła przez niezabezpieczone termicznie ściany. Prawidłowo wykonana termomodernizacja wysokiej jakości styropianem gwarantuje kilkudziesięcio procentową oszczędność energii. Przedstawiamy najważniejsze wytyczne przy ocieplaniu domu oraz modelowe ocieplenie gwarantujące 63% oszczędność energii.

 • Masz szansę na zwrot pieniędzy za wymianę okien

  Masz szansę na zwrot pieniędzy za wymianę okien

  Wymiana okien to często wydatek rzędu kilkunastu tysięcy złotych. Planując taką inwestycję, warto zatem sprawdzić, czy możemy otrzymać na nią dofinansowanie lub zwrot części poniesionych kosztów.

 • Ekologiczny dom - sposób na bryłę

  Ekologiczny dom - sposób na bryłę

  Ekologiczny dom to dom przyjazny dla środowiska. Z całą pewnością musi to być dom zużywający jak najmniej energii, bo jej wytwarzanie bardzo degraduje nasz ekosystem. Najważniejsze jest dziś ograniczenie strat ciepła, co prowadzi do maksymalnego upraszczania bryły budynku. Optymalne parametry jeśli chodzi o ograniczenie strat ciepłą miałby budynek w kształcie sześcianu.

 • Wybieramy projekty domów energooszczędnych [GŁOSOWANIE]

  Wybieramy projekty domów energooszczędnych [GŁOSOWANIE]

  Dom energooszczędny ma dobre parametry termiczne, co sprawia, że latem nie powinien się nagrzewać, a zimą wychładzać. Oszczędzamy więc podwójnie - na klimatyzacji i ogrzewaniu. Prezentujemy wybrane, godne polecenia gotowe projekty domów energooszczędnych - z użytkowym poddaszem, parterowe, z pełnym piętrem, o różnej powierzchni użytkowej. Zapraszamy też do głosowania na najlepszy projekt!

 • Ile można zaoszczędzić, wymieniając tradycyjne żarówki?

  Ile można zaoszczędzić, wymieniając tradycyjne żarówki?

  Wymiana tradycyjnych żarówek na nowoczesne energooszczędne oświetlenie w bezpośredni sposób przyczynia się do zmniejszenia wydatków na energię elektryczną.

 • Projektowanie budynku z myślą o oszczędności energii

  Projektowanie budynku z myślą o oszczędności energii

  Projekt powinien odpowiednio wyważyć proporcje pomiędzy zapotrzebowaniem na światło, a możliwością sterowania ogrzewaniem oraz wentylacją. Konieczne jest potraktowanie budynku jako całości, a nie jako zbiór elementów składowych. Już w fazie projektowej należy mieć na uwadze sprawność energetyczną budynku.

 • Okna źródłem darmowej energii

  Okna źródłem darmowej energii

  Okno nie tylko chroni przed ucieczką ciepła z pomieszczeń - w słoneczne zimowe dni może też dostarczać do wnętrz ciepło ze słońca.

 • Eko-gadżety dla eko-maniaków

  Eko-gadżety dla eko-maniaków

  Ekologia to pojęcie, które budzi tyle samo sprzeciwu co aprobaty. Przedstawiamy kilka rozwiązań-ciekawostek dla domowych ekologów. Czy zainstalowalibyście w swoim domu radio na wodę lub wyłącznik światła, który zadziała po wrzuceniu monety?

 • Co to znaczy ekologiczny dom?

  Co to znaczy ekologiczny dom?

  Nie ma wątpliwości: zabudowywanie kolejnych obszarów do tej pory niezabudowanych na pewno nie sprzyja naszemu naturalnemu środowisku. Dlatego warto się postarać, by nowo wznoszony dom jak najmniej szkodził otoczeniu. Dobrym sposobem jest dbałość o to, by dom zużywał jak najmniej energii, bo współczesny dom ekologiczny to przede wszystkim dom energooszczędny, a więc dobrze ocieplony, szczelny i z porządnym systemem wentylacyjnym oraz nowoczesnymi urządzeniami grzewczymi.

 • Pompy ciepła, a ogrody

  Pompy ciepła, a ogrody

  Energia odnawialna stała się już częścią naszej codzienności. W wyniku widocznych zmian jakie nastąpiły w dziedzinie ochrony środowiska oraz wzrostu cen i stopniowej redukcji wydobycia paliw kopalnych, geotermalne źródła energii stanowią przyjazną środowisku alternatywę w dziedzinie ogrzewania.

 • Jak poznać, czy okno będzie ciepłe?

  Jak poznać, czy okno będzie ciepłe?

  Jednym z najważniejszych parametrów okien jest ten informujący, czy będzie przez nie uciekać dużo ciepła. Aby się tego dowiedzieć, trzeba sprawdzić, jaki okno ma współczynnik przenikania ciepła Uw

 • Bez strat energii. Energooszczędnie z Hörmannem

  Bez strat energii. Energooszczędnie z Hörmannem

  Budując nowy dom czy remontując stary, ogromną wagę przywiązujemy dziś do kosztów energii, jakie ponosić będziemy podczas jego użytkowania. Coraz ważniejsze są także ekologiczne aspekty efektywnego gospodarowania energią. Inwestorzy z dużą uwagą przyglądają się więc wszelkim rozwiązaniom podnoszącym izolacyjność cieplną budynku.

 • Jaki powinien być dom energooszczędny?

  Jaki powinien być dom energooszczędny?

  Dom energooszczędny, tak jak każdy dom musi być przede wszystkim komfortowy. Aby tak było należy zadbać nie tylko o odpowiednie parametry izolacyjne materiałów budowlanych oraz rozwiązania techniczne pozwalające ograniczyć straty energii, lecz także walory użytkowe wynikające z dobrego oświetlenia pomieszczeń światłem dziennym.

 • Jak poprawnie dobrać elementy instalacji solarnej

  Jak poprawnie dobrać elementy instalacji solarnej

  Instalacja solarna to nie same kolektory. Aby mieć pewność, że również pozostałe jej elementy są do siebie odpowiednio dobrane, powierzmy jej zaprojektowanie fachowcom.

 • Energooszczędne modele pralek marki Hotpoint

  Energooszczędne modele pralek marki Hotpoint

  W ofercie na 2011 rok marka Hotpoint proponuje szeroką gamę innowacyjnych i przyjaznych środowisku pralek oznaczonych symbolem EcoTech, które zostały wyposażone w ekologiczne programy ECO oraz specjalną funkcję Auto Stand By.

 • Otwórz się na pozytywną energię

  Otwórz się na pozytywną energię

  Każdy marzy o energooszczędnym, a zarazem komfortowym i zdrowym domu. Właściwy dobór okien połaciowych i rolet umożliwi wykreowanie wnętrz, gdzie światło, świeże powietrze i naturalna energia wzajemnie się równoważą. Poznaj wskazówki jak stworzyć dom pełen pozytywnej energii.

 • Pomyśl o domu energooszczędnym

  Pomyśl o domu energooszczędnym

  Zainteresowanie budownictwem energooszczędnym rośnie wraz ze wzrostem cen paliw. W ostatnim dziesięcioleciu najbardziej podrożał olej opałowy - o ponad 300%. Podrożały też inne nośniki energii, więc koszty ogrzewania domów zabierają coraz większą część domowych budżetów. A przecież każdy z nas chce płacić jak najmniejsze rachunki, a przy tym mieszkać w zdrowych i komfortowych warunkach.

 • Jeden dach, jedno wzornictwo - idealne dopasowanie

  Jeden dach, jedno wzornictwo - idealne dopasowanie

  Corocznie na Ziemię dociera ze Słońca 1500 razy więcej energii niż zużywa się na całym świecie, dlatego urządzenia wykorzystujące darmową energię solarną są przyszłością energooszczędnego budownictwa.

 • Oświetlenie - wymień żarówki! To się opłaca!

  Oświetlenie - wymień żarówki! To się opłaca!

  Zgodnie z nową dyrektywą europejską, z handlu będą wycofane kolejne energochłonne żarówki, ale niezależnie od tego warto w domach wymienić żarówki na inne - bardziej oszczędne źródła światła. To się po prostu opłaca!

 • Oszczędzanie energii zacznij od ogrzewania

  Oszczędzanie energii zacznij od ogrzewania

  Nasze mieszkania i domy to miejsca, gdzie codziennie zużywamy mnóstwo energii elektrycznej. Dzięki niej żyjemy wygodnie i bezpiecznie, ale czy oszczędnie? Jak wynika z badań Polacy wydają olbrzymie sumy na pokrycie kosztów zużycia wody, prądu czy na ogrzewanie. Dla przeciętnej rodziny mieszkającej w bloku to wydatek rzędu 3 500 zł rocznie a w domu jednorodzinnym - blisko 5 500 zł. *

 • Budowanie energooszczędne się opłaca!

  Budowanie energooszczędne się opłaca!

  Warto zaciągnąć wyższy kredyt i zbudować dom energooszczędny. W domu energooszczędnym i tradycyjnym suma wydatków na spłatę kredytu i opłat eksploatacyjnych jest stała, a oszczędności po spłacie kredytu za dom energooszczędny znaczne.

 • Oświetlenie energooszczędne tanie i komfortowe

  Oświetlenie energooszczędne tanie i komfortowe

  Starając się racjonalnie i oszczędnie zarządzać energią w domu, nie można pominąć doboru odpowiedniego oświetlenia. Wymierne korzyści są nam w stanie zapewnić zarówno odpowiednio dobrane źródła światła, jak i... zmiana naszych codziennych przyzwyczajeń. Warto zapoznać się także z nowinkami rynkowymi, aby świadomie wybierać jak najbardziej energooszczędne rozwiązania.

Więcej o:

energooszczędność

 • Okno dachowe FTT U8 Thermo - energooszczędność w pakiecie

  Superenergooszczędne okno FTT U8 Thermo to nowatorska konstrukcja zapewniająca dużą oszczędność energii cieplnej. Okno skonstruowane zostało z uwzględnieniem rygorystycznych wymagań budownictwa pasywnego. W nowej konstrukcji okna FTT U8 Thermo, trzykomorowy, superenergooszczędny pakiet szybowy U8

 • Nowoczesne okna - energooszczędność i ochrona przed słońcem

  wyposażone w pakiety 3-szybowe ze szkłem niskoemisyjnym, przestrzenią międzyszybową wypełnioną argonem oraz ciepłymi ramkami dystansowymi. Ramy okienne Wpływ na poziom energooszczędności ma grubość ramy okiennej. Grubsza nie tylko jest cieplejsza, ale również pozwala na bezpieczne zastosowanie 3-szybowego

 • Top trendy okienne

  nie wymagają okresowej renowacji" - mówi Radosław Dąbrowski, Dyrektor Serwisu i Obsługi Producentów Domów Inwido Polska SA, do której należy marka Sokółka Okna i Drzwi. Energooszczędność Stale wzrasta zainteresowanie energooszczędnymi rozwiązaniami, które pozwalają zmniejszyć zużycie energii i obniżyć rachunki

 • Suszarka kondensacyjna z pompą ciepła marki Bosch

  Technology, nowa suszarka Bosch ustanawia rekord w klasie energooszczędności. Zużywa o 50 proc. mniej energii elektrycznej od limitu ustalonego dla sprzętów klasy efektywności energetycznej A! Osiągnęliśmy ten wynik m.in. projektując niezwykle wydajną pompę ciepła. W skrócie, pobierania ona ciepło

 • Okna, które dają więcej światła

  energii, nawet do 12%* i niskoemisyjnym pakietom szybowym nawet o współczynniku U=0,7 W/(m2K), nowoczesne okna Iglo Light wyróżniają się również świetnym poziomem energooszczędności, wodoszczelności, przepuszczalności powietrza i odporności na wiatr. Iglo Light to idealne połączenie eleganckiego wyglądu

 • Wszystko, co powinieneś wiedzieć o oświetleniu LED

  ?Żarówka LED?, ?dioda LED? - co dokładnie kryje się pod tymi hasłami? LED ? z angielskiego Lighting Emitting Diode, to dioda elektroluminescencyjna, czyli dioda emitująca światło. Jej budowa opiera się na dwuwarstwowych półprzewodnikach. Po podłączeniu prądu elektrony przeskakują z jednej warstwy na

 • Energooszczędne produkty do poddaszy [materiały partnera]

  FAKRO FPP-V preSelect to produkt nowej generacji stworzony, by zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających użytkowników. Okno, dzięki zastosowaniu innowacyjnego systemu okuć, posiada dwie, niezależne od siebie funkcje otwierania: uchylną oraz obrotową. Wybór jednej z funkcji odbywa się przy użyciu

 • Czy opłaca się kupować okna energooszczędne?

  na energooszczędność całej konstrukcji. fot. materiały partnera Kluczowy jest montaż Ostatnim, kluczowym elementem, o który należy zadbać, jest montaż. Przeszkolony specjalista powinien upewnić się, że otwory okienne zostały optymalnie przygotowane, następnie wykonać montaż w odpowiedniej technologii, a na koniec

 • Okna i drzwi firmy Vetrex w atrakcyjnej promocji

  ciepła. Im niższa wartość współczynnika, tym mniejsza ilość ciepła ucieka z budynku. Do promocji zostały wybrane te rozwiązania, które spełniają wysokie wymagania w zakresie energooszczędności. W atrakcyjnych cenach oferowane są systemy V90+ i V82, charakteryzujące się jednymi z najlepszych parametrów