Jak urządzić mały balkon?

Urszula Markiewicz
26.07.2016 14:00
Akcja: mały balkon, to wyzwanie dla każdego z nas podczas letniej pory. Już od pierwszych dni wiosny, balkon staje się miejscem odpoczynku i relaksu. Ciekawie zaaranżowany, będzie świetnym miejscem spotkań ze znajomymi. Jak urządzić go funkcjonalnie? Sprawdźcie sami!

Mały balkon - propozycje

Urządzenie małego balkonu stanowi nie lada wyzwanie dla tych, którzy go posiadają. W przypadku dużej powierzchni, łatwiejsze jest rozplanowanie ustawienia mebli, stołu, czy najpiękniejszych kwiatów. Nie zrażajmy się jednak! Nawet mały balkon dobrze zaprojektowany, będzie świetnym miejscem odpoczynku. Warto zwrócić uwagę na meble: dobrze sprawdzą się składane krzesła, czy małe stoliki.

Jak urządzić mały balkon? Fot. Flora Press, sklepdlaogrodu, okazje.info, homebook

Kwiaty na balkon - przykłady

W tej roli świetnie sprawdzą się kwiaty, które są jednoroczne. W przypadku roślin balkonowych, możemy je bardzo funkcjonalnie rozmieścić, np. wieszając je na barierce lub pod sufitem, tym samym zaoszczędzimy dużo miejsca. Pobawmy się w ogrodnika i sami stwórzmy domowe donice z kuchennych naczyń - nikt nie oprze się naszej doniczce przerobionej z durszlaka czy słoika!

Jakie dodatki do balkonu? Fot. Mak Media Agency, sklepdlaogrodu, okazje.info, homebook

Uprawa ziół - bądź eko!

Na małym balkonie, nie musimy rezygnować z uprawy ziół. Dzięki kilku praktycznym sposobom, możemy cieszyć się zdrowymi i ekologicznymi roślinami. Posadźmy nasze zioła w mini-szklarniach, czy grządkach pionowych. Możemy je także ustawić na deskach zbitych z palet, lub paletach z odzysku. Pamiętajmy jednak, by wcześniej zabezpieczyć je np. lakierobejcą. Bądź eko i zadbaj o zioła na balkonie!

Aranżacje balkonu - co wybrać? Fot. Mak Media Agency, sklepdlaogrodu, okazje.info, homebook

Mały balkon stanowi dla nas wyzwanie? Już dziś, możecie zapomnieć o tym problemie. Poniżej przedstawiamy 18 dodatków, które uatrakcyjnią wygląd balkonu i staną się prawdziwym hitem wśród znajomych!