Pokój ucznia - najciekawsze propozycje

Urszula Markiewicz
10.08.2016 15:00
Wielkimi krokami nadchodzi szkoła. Co zrobić by nasze dziecko w nadchodzącym roku szkolnym czuło się bezpiecznie i komfortowo? Poniżej przedstawiamy kilka propozycji, które pozwolą zamienić pokój ucznia w najlepsze miejsce do nauki i zabawy!

Pokój dla ucznia - na co zwrócić uwagę?

Nadchodzący rok szkolny to wytężony czas pracy naszego dziecka. Spędza ono wiele godzin w swoim pokoju, przygotowując się do sprawdzianów i kartkówek. Dlatego tak ważne jest, by wnętrze w którym przebywa było przestronne i jak najbardziej funkcjonalne, dopasowane do potrzeb. Szczególną uwagę możemy zwrócić na biurko, które pozwala utrzymać prawidłową postawę ciała. Powinno mieć szerokość 80-90 cm i długość 120-160 cm, z zachowaniem miejsca na nogi, około 70 cm szerokości  i 60 głębokości.

Pokój dla ucznia - dodatki Fot. Tumidei

Aranżacja pokoju - dodatki

Komfortowe warunki pracy naszego dziecka, wiążą się także z posegregowaniem dodatków, ułatwiających odrabianie lekcji. Zadbajmy o przejrzyste zaplanowanie przestrzeni pokoju. Niech na biurku, nie pojawią się zbędne zeszyty i notatki. Na ścianie nad biurkiem możemy zainstalować tablicę korkową, która ułatwi plan pracy. Ważne są także pojemniki na flamastry, kredki czy ołówki.

Aranżacja pokoju ucznia. Fot. Black Red White

 

Krzesło - jak wybrać?

Przy urządzaniu pokoju ucznia ważne jest także, odpowiednio dobrane krzesło, korygujące postawę. Dobrze wyprofilowane siedzenie powinno posiadać podpórki pod łokcie, możliwość ustawienia kąta oparcia i zmianę wysokości. Musi być także stabilne i dopasowane do wzrostu naszego dziecka.

Aranżacje pokoju ucznia - krzesła. Fot. Black Red White


Jeśli chcecie aby wasze dziecko posiadało komfortowe i bezpieczne miejsce pracy, zadbajcie o to już dziś! To najlepszy czas na zmiany przed rozpoczynającym się rokiem szkolnym. Niech powrót do szkoły, będzie kojarzył się tylko z zadowoleniem ucznia. Poniżej przedstawiamy 18 dodatków, które zamienią pokój dziecka w niepowtarzalne miejsce do nauki!

Więcej o:
Komentarze (1)
Zaloguj się
  • fitagi

    0

    Ja znalazłam świetne meble do pokoju nastolatka w konsimo sklepie meblowym w poznaniu Meble są dobrej jakości i super wyglądają. W dodatku są mega pojemne i już tydzień po zakupie były u mnie w domu :) konsimo.pl - meeega polecam!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX