Drewniane lampy do Twojego mieszkania

Urszula Markiewicz
12.09.2016 17:00
Aranżacja naszego mieszkania nie może obyć się bez odpowiednio dobranego oświetlenia. Jak wybrać najciekawsze lampy do naszego mieszkania? To pytanie zadaje sobie wiele z nas. Ciekawym i oryginalnym rozwiązaniem są drewniane lampy, które ciągle cieszą się dużą popularnością. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów jak je odpowiednio wybrać.

Lampa drewniana

Drewno to materiał, który od zawsze kojarzony był z elegancją i tradycją, a także ponadczasowością. Jeśli wybierzemy dodatki do naszego mieszkania z tego materiału, możemy być pewni, iż będą cieszyły nasze oko przez długi okres czasu. Na rynku pojawiają się także propozycje drewnianych lamp, nadających naszemu wnętrzu wyjątkowego klimatu. Mamy do wyboru wiele rodzajów lamp: wiszące, sufitowe, stojące czy plafony. Dzięki temu możemy eksperymentować z lampami i wybrać najciekawszy model!

Drewniane lampy do Twojego mieszkania. Fot. Mariusz Purta

Lampy stojące

Lampy stojące to ciekawe rozwiązanie dla osób, które lubią minimalizm i nowoczesność. Mają różne rozmiary, często złożone są z czterech masywnych części tworzących podstawkę. Będą pasowały do każdego wnętrza w szarościach czy beżach. Nadają naszemu pomieszczeniu przestrzeni, dzięki prostym kształtom. Lampy stojące będą elementem łączącym np. przedpokój z innymi częściami mieszkania.

Drewniane lampy do mieszkania. Fot. Monika Filipiuk-Obałek

Nowoczesne oświetlenie - zainspiruj się!

Drewniane lampy pomimo tradycyjnego materiału, z jakiego są zrobione - drewno. Wpisują się w najnowsze trendy nowoczesnego oświetlenia. Jeśli jesteśmy miłośnikami oryginalnych lamp, to taka propozycja jest dla nas! Niektóre pomieszczenia w mieszkaniu pozbawione są naturalnego oświetlenia, jak np. przedpokój czy łazienka. Warto zadbać o to, aby posiadały dobrze dobrane lampy. Możemy zainwestować tutaj w lampy wiszące, czy ścienne. Przy małym metrażu przedpokoju, musimy zrezygnować z lamp stojących, będą zabierały dodatkową przestrzeń pomieszczenia.

Lampy drewniane. Fot. slowwood.net

Jeśli lubimy niebanalne i oryginalne rozwiązania, to drewniane lampy są stworzone dla nas! Dzięki swojemu minimalistycznemu charakterowi nadadzą pomieszczeniu niebanalnego klimatu. Zwróćmy uwagę na precyzyjnie wykonane drewniane lampy z drewna czereśniowego, czy brzozowego! Poniżej prezentujemy 18 dodatków, które podkreślą piękny i naturalny wygląd lamp.

Więcej o: