Jak ocieplić wnętrza na jesień i zimę?

Martyna Trębacz
15.09.2016 11:00
Już niebawem czekają nas zimne, długie wieczory pod kocem i z kubkiem gorącej herbaty. Przyzwyczajeni do słońca, krótkich nocy i długich dni, nie łatwo znosimy zmiany, które przychodzą wraz z nową porą roku. Aby przetrwać okres zimowy i nie dać się jesiennej chandrze, warto nieco ocieplić wnętrza domu, by stały się jeszcze bardziej przytulne i miłe dla otoczenia!

Jak ocieplić wnętrza na zimę? Lampiony i latarnie

Przeszklone, wysokie lampiony i latarnie w okresie zimowym z powodzeniem mogą zastąpić tradycyjne oświetlenie. Ich główną zaletą jest jasne, naturale światło, które doskonale ociepla wnętrza mieszkania, dzięki czemu wydają się bardziej przytulne i klimatyczne. Dodatkowo, to my sami decydujemy o tym, jak intensywne będzie oświetlenie - wkładając odpowiedni rodzaj i wielkość świeczki. Prócz swojej podstawowej funkcji, lampiony i latarnie to świetny sposób na nadanie wnętrzom wyjątkowego klimatu. W zależności od upodobań, można je postawić na komodzie, parapecie lub stoliku, będąc jednocześnie wspaniałą dekoracją wnętrz. Lampiony świetnie wyglądają także na podłodze lub schodach, tworząc wyjątkową aurę i romantyczny klimat! W takich wnętrzach nie straszna nam będzie żadna zima!

Jak ocieplić wnętrza na jesień i zimę? fot. Homebook

Aranżacja wnętrz na jesień i zimę - świeczniki

Jednym z najlepszych sposobów na ocieplenie wnętrza są świeczniki! Najlepiej jeśli umieścimy w nich aromatyczne świece, wtedy w naszym mieszkaniu będzie unosił się przyjemny, aromatyczny zapach! Co ważne, świeczniki są także wspaniałą dekoracją do mieszkania, dzięki czemu cieszą się coraz większym zainteresowaniem - zwłaszcza w okresie zimowym! Najlepiej umieścić je na komodzie lub parapecie - tak by były na tyle wysoko, aby zdołały oświetlić pomieszczenie. Świeczniki pomogą Ci stworzyć w Twoim domu wyjątkowy nastrój, dzięki czemu z łatwością odprężysz się i odpoczniesz po trudach dnia! Na rynku dostępnych jest wiele świeczników o wyjątkowych formach i kształtach - wybierając odpowiedni dla Ciebie świecznik, pamiętaj, by dopasować go do wystroju Twoich wnętrz!

Jak ocieplić wnętrza na zimę? fot. Homebook

Jak urządzić wnętrza na zimę? Stylowe dodatki!

Okres jesieni i zimy to pory roku w których najbardziej potrzebujemy ciepła. Świetnym sposobem na stworzenie wyjątkowej atmosfery jest kominek, który sprawi, że nawet najmroźniejsze wieczory będą wyjątkowo przyjemne! Aby umilić sobie zimowy czas, warto pamiętać o odpowiednich dodatkach. Świetnym sposobem będą dekoracyjne poduszki w różnych kształtach i wzorach, koce, dywany, narzuty i wygodne siedzisko! Któż z nas nie marzy by zasiąść wygodnie w fotelu z kubkiem gorącej herbaty i wczytać się w ulubioną książkę? Zima jest czasem, kiedy bez wyrzutów sumienia możemy oddawać się takim przyjemnością, dlatego warto zadbać o wyjątkowe dodatki do mieszkania, które w chłodne wieczory dodadzą naszym wnętrzom klimatu i ocieplą je, poprawiając nam nastrój!

Jak ocieplić wnętrza na jesień i zimę? fot. Homebook