Polski projekt: drewniane lampy Lightwood

Martyna Trębacz
03.11.2016 17:00
Lightwood - to lampy wykonane głównie z naturalnego surowca, jakim jest drewno. Produkty tej marki łączą w sobie niezwykłą strukturę i piękno. Oryginalne wzornictwo i wyjątkowy design sprawiają, że lampy firmy Lightwood są nie tylko funkcjonalne i stylowe, ale także zachwycają swoim nietuzinkowym i subtelnym wyglądem.

Lightwood - naturalne lampy drewniane

Firma Lightwood istnieje na rynku od 2014 roku i od samego początku cieszy się dużą popularnością i zainteresowaniem. Mimo iż istnieje od zaledwie dwóch lat, pomysł na jej utworzenie narodził się znacznie wcześniej. Markę Lightwood założyła trójka młodych ludzi - architekt, technolog drewna i elektrotechnik. Bez wątpienia powodzenie firmy to w ogromnej mierze zasługa połączenia osób o tak różnych kompetencjach, dzięki czemu każdy z założycieli odpowiadał za inny aspekt pracy. Znakiem rozpoznawczym tej marki jest wykorzystanie elementów drewnianych oraz szczególna dbałość o każdy detal - w dużej mierze produkty tej marki są efektem pracy ręcznej. Dzięki temu lampy Lightwood charakteryzuje wyjątkowa precyzja i jakość.

Polski projekt: drewniane lampy Lightwood kolaż fot. lightwoodsklep

Lightwood - naturalny desing lamp

Lampy Lightwood to coś więcej niż oświetlenie do mieszkania. Firma przykłada dużą wagę, aby produkty prócz swojej użytkowej funkcji, dzięki swojej fakturze, kształcie i barwie idealnie wkomponują się w całość, dzięki czemu nasze mieszkanie będzie oryginalne i klimatyczne. Lampy Lightwood łączą design z naturalną formą i ręcznym wykonaniem. Dlatego też kolekcja stylowych lamp firmy Lightwood opiera się na połączeniu natury, elegancji i desingu. O wysokiej jakości lamp, nie trzeba nikogo przekonywać. Każdy model przechodzi długi proces zanim osiągnie oczekiwany efekt. Co ciekawe, większość prac związanych z produkcją lamp jest wykonywana ręcznie, przy wykorzystaniu naturalnych narzędzi takich jak ściski stolarskie, strugi czy tarniki. Pozostałe prace, których nie można wykonać ręcznie są wykonywane przy pomocy sprzętów najwyższej klasy, takich jak pilarka formatowa czy wiertarka wielowrzecionowa.

Polski projekt: drewniane lampy Lightwood kolaż fot.Lightwood

Lampy Lightwood - jak powstają?

Firma Lightwood oferuje bogaty wybór lamp do domu. W zależności od naszych potrzeb i upodobań można wybrać lampy podłogowe, stołowe, wiszące i nocne. Ich produkcję poprzedza długa analiza drewna. Dopiero po wstępnej obróbce, szkicowany jest każdy element, który następnie jest wycinany, wiercony i szlifowany. Następnie wykonane elementy są malowane i składane. Dzięki wykorzystaniu elementów ze stali nierdzewnej, lampy zachowują swój niepowtarzalny charakter i styl. Nie jest tajemnicą, że lampy firmy Lightwood cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Dzięki wykorzystaniu naturalnego surowca i wyjątkowej precyzji lampy zachowują swój niepowtarzalny charakter i wygląd.

Polski projekt: drewniane lampy Lightwood kolaż fot. Lightwood

Marzą Ci się wyjątkowe lampy do Twojego domu? Chcesz udekorować swoje wnętrza niezwykłym oświetleniem? To proste! Poniżej przestawiamy propozycję 18 stylowych lamp, które odmienią Twoje wnętrza i sprawią, że Twoje mieszkanie nabierze wyjątkowego stylu i niezwykłej atmosfery!