Kuchnia Twoich marzeń - jak ją urządzić?

Martyna Trębacz
30.11.2016 11:00
Każdy z nas marzy o kuchni z prawdziwego zdarzenia. Stylowe dodatki, piękna porcelana i wyjątkowe meble mogą sprawić, że kuchnia stanie się miejscem, o jakim wcześniej tylko marzyliśmy. Choć z pozoru idealna kuchnia wiąże się z wielkim nakładem finansowym, w rzeczywistości wcale nie musi kosztować fortunę. Zobacz propozycje aranżacji stylowej i klimatycznej kuchni i zainspiruj się!

Kuchnia Twoich marzeń - które meble wybrać?

Większość z nas zastanawiała się kiedyś, jak urządzić kuchnię. Zadanie to z pewnością nie należy do łatwych. Wszystkim nam zależy by połączyć funkcjonalność z pięknym wyglądem, dzięki któremu będziemy czuli wyjątkową atmosferę kuchni i z radością będziemy spędzali w niej czas. Choć niewątpliwie większość z nas marzy o przestronnej kuchni, nawet mając niewiele miejsca, można je zagospodarować w wyjątkowy i nietuzinkowy sposób. Dlatego warto uruchomić kreatywność i puścić nieco wodzę fantazji, a okaże się, że kuchnia marzeń może stać się rzeczywistością! Praktyczne rady? Jeśli mamy niewielką kuchnię, dobrym pomysłem będzie urządzenie jadalni w salonie! Dzięki temu zaoszczędzimy więcej miejsca w kuchni!

Kuchnia Twoich marzeń - jak ją urządzić? fot. Homebook/ kolaż: mirat

Aranżacja kuchni - które sprzęty kuchenne wybrać?

Kuchnia to przede wszystkim miejsce przygotowywania posiłków, pieczenia i gotowania. Aby móc rozsmakować się w przygotowywaniu wymyślnych potraw potrzebne są nam odpowiednie sprzęty kuchenne. Wybierając je, musimy pamiętać, że posłużą nam one przez lata, dlatego warto wybrać te, które ułatwią nam kulinarne prace. Piekarnik, kuchnia, okap czy zmywarka to akcesoria, bez których trudno sobie wyobrazić aranżacje kuchni. Należy tez pamiętać, że dużą wagę przy urządzaniu wnętrz odgrywają kolory. Biel optycznie powiększy wnętrze kuchni, natomiast ciemne kolory spowodują, że przestrzeń będzie sprawiała wrażenie mniejszej. Dlatego nie należny bagatelizować roli kolorów przy aranżacji kuchni - mają one duży wpływ na efekt końcowy!

Kuchnia Twoich marzeń - jak ją urządzić? fot. Homebook/ kolaż: nokaut

Jak urządzić kuchnię marzeń - porcelana!

Aby nasza kuchnia była wyjątkowa w każdym detalu, musimy zadbać nie tylko o meble i sprzęty AGD, ale także o porcelanie, która nie jest nieodzownym elementem każdego domu. Wyjątkowe talerze, kubki czy filiżanki wykonane z wysokiej jakości porcelany to idealne wykończenie każdej kuchni. Porcelanowe dodatki do kuchni sprawią, że nasza kuchnia będzie jeszcze bardziej stylowa! W aranżacji kuchni ważna jest dbałość o szczegóły, dlatego warto przykładać wagę nie tylko do mebli i sprzętów, ale także dodatków i akcesoriów kuchennych. W kuchni liczy się nie tylko wrażenie estetyczne, ale także klimat, dlatego warto zadbać także o detale!

Kuchnia Twoich marzeń - jak ją urządzić? fot. Homebook/ kolaż: zulana

Urządzasz właśnie kuchnie i szukasz pomysłów na jej aranżacje? Zastanawiasz się, które dodatki do kuchni wybrać? Chciałbyś urządzić stylową i klimatyczną kuchnię, którą pokochasz od pierwszej chwili? Poniżej przedstawiamy 18 produktów, które świetnie sprawdzą się w każdej kuchni!