Co zrobić gdy zimą brakuje słońca? Zobacz wyjątkowe lampy do mieszkania!

Martyna Trębacz
05.12.2016 17:00
Zimą często brakuje nam promieni słonecznych,do których przywykliśmy po upalnym i gorącym lecie. Dlatego też, wielu z nas cierpi na tzw, depresję sezonową, czyli niedobór witaminy D, która odpowiada za nasze samopoczucie i siły witalne. Aby dodać sobie nieco energii i poprawić humor, warto by zimą jeszcze bardziej zadbać o odpowiednie oświetlenie w mieszkaniu. Dzięki temu, stworzymy w swoich domach namiastkę słońca i z pewnością lepiej zniesiemy długie, zimowe wieczory!

Lampy do mieszkania - które wybrać?

O zbawiennym wpływie energii słonecznej na nasze życie nie trzeba nikogo przekonywać. Bez światła został zachwiany nasz cykl dzień - noc, a nasze hormony przestałyby być wydzielane. Nie da się więc ukryć, że słońce jest nam potrzebne do życia i ma niebagatelny wpływ na nasze funkcjonowanie. Z pewnością każdy z nas dostrzega różnicę w samopoczuciu, kiedy ze słonecznego upalnego lata pozostaje jedynie wspomnienie, a pogoda za oknem nie napawa optymizmem. Im krótszy dzień, tym trudniej nam zachować dobre samopoczucie i energię. Nie wiesz jak poradzić sobie z brakiem słońca? Jednym z najlepszych i najskuteczniejszych pomysłów na walkę z niedoborem światła są lampy! Im bardziej oświetlimy swoje mieszkania, tym nasze samopoczucie będzie lepsze, a niekorzystne skutki zimy będą mniej odczuwalne!

Co zrobić gdy zimą brakuje słońca? Zobacz wyjątkowe lampy do mieszkania! fot. Homebook/kolaż: lightwoodsklep

Jak ocieplić wnętrza zimą? Podpowiadamy!

Depresja sezonowa dotyka wielu z nas i nie wolno bagatelizować jej objawów. Brak słońca powoduje, że czujemy się ociężali, brakuje nam apetytu i energii, a w rezultacie jesteśmy senni i apatyczni. Nie mamy oczywiście wpływu na panujący w naszym kraju klimat, jednak przy odrobinie chęci i dobrej woli można powalczyć z niedoborem światła, zastępując naturalne słońce - sztucznym. Lampy prócz zbawiennego wpływu na nasze samopoczucie zimą, są także znakomitym dodatkiem do mieszkania. Nie tylko sprawiają, że mieszkanie staje się bardziej przytulne i stylowe, ale także wpływa na klimat miejsca, tworząc wyjątkowy nastrój i niezwykłą atmosferę. W zależności od upodobań i potrzeb można wybrać lampy wiszące, stojące lub stołowe. Jedno jest pewne - lampy w wyjątkowy sposób odmienią wnętrza mieszkania, dzięki czemu będziemy czuli się w nim jeszcze bardziej wyjątkowo i przytulnie!

Co zrobić gdy zimą brakuje słońca? Zobacz wyjątkowe lampy do mieszkania! fot. Homebook/kolaż: lightwoodsklep

Aranżacja mieszkania - najpiękniejsze modele lamp

Lampy do mieszkania to jeden z najpopularniejszych sposobów na poprawę samopoczucia zimą i ocieplenia wnętrza. W zależności od indywidualnych potrzeb i gustu można wybrać te o stonowanych kolorach, albo nieco poszaleć i postawić na żywe i mocne barwy. Lampy z pewnością ożywią mieszanie, dodając mu klimatu i stylu. Warto jednak pamiętać, że lampy powinny pasować do wystroju mieszkania, dlatego powinniśmy dobrze zastanowić się nad wyborem konkretnego modelu. Z pewnością najlepiej sprawdzą się te najbardziej klasyczne lampy, które znakomicie sprawdzą się w niemal każdych wnętrzach. Specjalnie dla was, wybraliśmy najmodniejsze modele lamp do mieszkania, które od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem i popularnością!

Co zrobić gdy zimą brakuje słońca? Zobacz wyjątkowe lampy do mieszkania! fot. Homebook/ kolaż: lightwoodsklep

Chcesz wybrać lampę do mieszkania, ale zastanawiasz się który model wybrać? Nie wiesz, jakie oświetlenie najlepiej sprawdzi się w Twoim wnętrzu? Marzy Ci się stylowa i modna lampa do mieszkania i szukasz inspiracji? To proste! Specjalnie dla Ciebie wybraliśmy najpiękniejsze lampy do mieszkania, które znakomicie sprawdzą się w każdych wnętrzach! Zobacz i zainspiruj się!

Więcej o: