Świąteczne dodatki, które odmienią Twoje mieszkanie!

Martyna Trębacz
23.12.2016 14:00
O tym, jak ważne są dla nas Święta Bożego Narodzenia nie trzeba nikogo przekonywać. Nawet Ci o mniej tradycyjnej naturze ulegają magii świąt i poddają się wyjątkowej atmosferze tych dni. Nakrywanie do wigilijnego stołu, pieczenie ciasteczek czy ubieranie choinki to niezapomniane wspomnienia z dzieciństwa. I choć w dorosłym życiu świąteczny czas przeżywamy już w nieco bardziej symboliczny sposób, nadal warto kultywować stare zwyczaje i nie zapominać, jak ważną rolę w budowaniu atmosfery świąt pełnią dodatki. Dzięki nim, możemy przenieść się do czasów dzieciństwa i na nowo odnaleźć w sobie dawny zachwyt na widok palących się lampek lub kolorowych ozdób.

Ozdoby świąteczne - co wybrać?

Ozdoby świąteczne to nieodzowny element Świąt Bożego Narodzenia. Dzięki drobnym dekoracjom, jeszcze bardziej odczujemy magię świąt i udzieli nam się radosna, wyjątkowa atmosfera. Dużym powodzeniem cieszą się świąteczne stroiki, które wspaniale zdobią nasze mieszkania, przypominając o zbliżających się świętach. Na rynku dostępnych jest wiele gotowych modeli, jednak z powodzeniem można wykonać świąteczny stroik własnoręcznie. Dodatkowo, jest to świetny pomysł na spędzenie czasu z najbliższymi i możliwość rozwinięcia swoich zdolności manualnych! Stroik świetnie sprawdzi się jako dekoracja stołu, jak i wspaniale ozdobi okna czy parapety. Jakie jeszcze dodatki świąteczne ozdobią Twoje mieszkanie?

Świąteczne dodatki, które odmienią Twoje mieszkanie! fot. Homebook

Jakie dodatki świąteczne warto mieć w swoim domu?

Święta kojarzą się nam wszystkim z suto zastawionym stołem i niezliczoną ilością smakołyków, na które czekamy przez cały rok. Dlatego też tak dużym powodzeniem cieszą się świąteczne dodatki, które prócz walorów estetycznych, są także... jadalne! Szczególnym zainteresowaniem w okresie świątecznym cieszą się ozdoby wykonane z piernikowego ciasta. Trudno się dziwić - do ich przygotowanie potrzebna jest tylko mąka, cukier, miód, jajka, masło oraz kakao i przyprawa korzenna! Zapach piernika nieodzownie kojarzy się nam wszystkim ze świętami, dlatego trudno o lepsze świąteczne dekoracje do domu! Coraz popularniejsze są także dekoracje rzeźbione z gliny. Kto z nas nie chciałby przystroić swojego mieszkania glinianą choinką? Jeśli jednak nie czujecie się na siłach, aby samemu lepić z gliny świąteczne figurki, można znaleźć inny sposób na przystrojenie mieszkania w czasie świąt. Idealnym rozwiązaniem jest przyozdobienie domu fragmentami gałęzi drzewa! Gałązki można pomalować sprejem i powiesić w dowolnym miejscu!

Świąteczne dodatki, które odmienią Twoje mieszkanie! fot. Homebook

Świąteczne dodatki, które odmienią Twoje mieszkanie!

Własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne to niewątpliwie wspaniały pomysł na przyozdobienie domu w wyjątkowy sposób. Jeśli jednak brakuje wam czasu na przygotowywanie ozdób, warto kupić gotowe produkty, które również wprowadzą wyjątkowy nastrój i ocieplą nasze wnętrza. Wspaniałym świątecznym dodatkiem do mieszkania są poduszki, koce, narzuty, dywany czy świeczniki. Dzięki tym elementom mieszkanie nabierze wyjątkowego charakteru i zapanuje w nim świąteczny, rodzinny nastrój! Idealnym rozwiązaniem są także światełka ozdobne, lampiony oraz lampy. Im więcej światła - tym nasze mieszkanie będzie bardziej przytulne i klimatyczne, a świąteczny czas upłynie w magicznej atmosferze!

Świąteczne dodatki, które odmienią Twoje mieszkanie! fot. Homebook

Szukasz więcej inspiracji na dodatki i dekoracje świąteczne do domu? Poniżej prezentujemy 12 produktów, które idealnie ozdobią Twoje wnętrza na czas świąt! Nie czekaj, zainspiruj się!