Niezbędne urządzenia, bez których nie można sobie wyobrazić codziennej pracy w kuchni

Maja Stosio
24.01.2017 21:00
Akcesoria kuchenne, które prezentujemy, służą dobrej organizacji pracy podczas gotowania - przekonaj się, że bez tych praktycznych urządzeń nie będziesz w stanie się obejść.

Każda gospodyni domowa doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak codzienne funkcjonowanie w kuchni potrafią ułatwić rozmaite pomysłowe akcesoria kuchenne. Dodatkowo gadżety te wyróżnia połączenie funkcjonalności z nowoczesnym, kreatywnym wzornictwem. Przykładem może być np. niezwykle praktyczna krajalnica do warzyw. Za pomocą tego urządzenia każdy, nawet pan domu, pokroi  je precyzyjne i szybko. Ergonomiczna rączka oraz szerokie ostrze pozwalają na uzyskanie niezwykle cienkich plasterków, które możemy wykorzystać np. do dekoracji potraw. Niektóre z tego typu urządzeń zaopatrzone są w szpikulec, na który nabijamy warzywo lub owoc, co pozwala na zminimalizowanie możliwości zacięcia lub zadrapania podczas krojenia. Ostrze do pomidorów i papryki dodatkowo posiada ząbkowaną krawędź, która doskonale radzi sobie z delikatną skórką tych warzyw.

W zestawie trzech akcesoriów kuchennych znajdziecie obieraczkę o trzech niezależnych ostrzach oraz dodatkowo wyciskacz do cytrusów i czosnku. Deska do krojenia - kolejne niezbędne urządzenie kuchenne. Wydaje się, że nie ma nic prostszego - otóż nie, są deski do krojenia pieczywa, krojenia warzyw i serów, serwowania potraw. Mogą być składane, prostokątne i okrągłe, wykonane z tworzywa sztucznego lub drewna. Wybór tej właściwej należy do ciebie.

Kolaż / fot. seltrade.pl, tvokazje.pl / autor: brak informacji / mat. partnerówKolaż / fot. seltrade.pl, tvokazje.pl / autor: brak informacji / mat. partnerów

Deska do serwowania serów i przekąsek charakteryzuje się niezwykłą elegancją i z powodzeniem może być prawdziwą ozdobą przyjęć w stylu fine dining. Została wykonana z łupka, a jej poszczerbiony brzeg podkreśla o piękno materiału z jakiego została wykonana. W zestawie znajduje się komplet sztućców do serwowania serów, z metalowymi ostrzami i drewnianymi rączkami. Taka deska może być również idealnym prezentem.

Składana deska do krojenia, wykonana z polipropylenu jest niezstąpiona w przypadku krojenia warzyw na sałatkę lub do gotowania potraw. Po poszatkowaniu warzyw wystarczy złożyć deskę, a przygotowane produkty nie spadną na boki i bez problemu umieścisz je w docelowym naczyniu. Warte polecenia są również drewniane deski do krojenia. Szczególnie należy zwrócić uwagę na te wykonane z dębu, ponieważ to drewno, oprócz walorów estetycznych, ma również właściwości antybakteryjne i nie niszczy noży.

Kolaż / fot. sfmeble.pl, sklep.pozorski.info / autor: brak informacji / mat. partnerówKolaż / fot. sfmeble.pl, sklep.pozorski.info / autor: brak informacji / mat. partnerów

Wszyscy lubimy świeżo zmielone przyprawy. Młynki do pieprzu i soli wykonane z połączenia akrylu, stali nierdzewnej i drzewa akacjowego, są nie tylko precyzyjne, ale i bardzo eleganckie. Poradzą sobie doskonale z dokładnym zmieleniem ziaren. Posiadają regulację grubości ich przemiału, a ich mechanizm dostosowany jest do poszczególnych przypraw. Z powodzeniem mogą na stałe zagościć na kuchennym stole. Aż nie chce się wierzyć, że niektóre z tych małych urządzeń posiadają dożywotnią gwarancję. Dodatkowym atutem jest ich nowoczesny design, ergonomiczny kształt oraz prosta forma.

Kolaż . fot. visvitalis.com.pl, sfmeble.pl / autor: brak informacji / mat. partnerówKolaż . fot. visvitalis.com.pl, sfmeble.pl / autor: brak informacji / mat. partnerów

Więcej akcesoriów do kuchni:

Więcej o: