Prezenty na Dzień Kobiet - co kupić? Wybraliśmy najciekawsze propozycje

MT
05.03.2019 10:00
Przed nami wyjątkowe święto - Dzień Kobiet. Tego dnia panowie z dumą paradują po mieście z bukietem kwiatów lub upominkiem dla swoich żon, mam i koleżanek. Jednak wcale nie tak łatwo wybrać prezent, który trafi w gusta kobiet. Oto nasze pomysły na prezent dla kobiet z okazji ich święta.

Jaki wybrać prezent na Dzień Kobiet?

dzień kobiet prezenty
Kwiaty doniczkowe z okazji Dnia Kobiet, fot. Homebook

8 marca to bez wątpienia wyjątkowa data. Tego dnia mężczyźni szturmem oblegają kwiaciarnie, by podarować kobietom kwiaty. Zdecydowanie najpopularniejszymi kwiatami, które kobiety dostają w tym dniu są tulipany. Nie zawsze jednak tak było. Jeszcze do niedawna tulipany symbolizowały zazdrość i niespełnioną miłość. Dzisiaj oznaczają radość, optymizm i szczęście. Skąd ta zmiana? Zwyczaj obdarowywania kobiet kwiatami sięga aż do czasów starożytnych. Kobiety otrzymywały kwiaty od swoich wielbicieli, którzy w ten sposób okazywali im uczucie. Dziś bukiet kwiatów jest dowodem sympatii i szacunku.

Tulipany są zdecydowanie mniej zobowiązujące od róży, która symbolizuje miłość. Z pewnością nie bez znaczenia jest fakt, że Dzień Kobiet obchodzi się 8 marca, a więc u progu wiosny, stąd wybór tulipanów nie powinien nikogo dziwić. Dodatkowo kwiaty, choć symbolizują uczucia, są najbardziej uniwersalnym pomysłem na prezent.

Prócz kwiatów ciętych, można zdecydować się na kwiaty doniczkowe. Jest to świetna propozycja dla tych pań, które lubią rośliny i zieleń we wnętrzach. W takim wypadku warto postawić na kwiaty i rośliny doniczkowe!

Prezenty na Dzień Kobiet - nasze propozycje

prezenty na dzien kobiet
Prezenty na Dzień Kobiet, fot. crazyshop

Wybierając prezent na Dzień Kobiet warto rozważyć także inne propozycje niż tradycyjny bukiet kwiatów. Warto zastanowić się, jaki upominek sprawi największą radość i wywoła uśmiech na twarzy. Wbrew pozorom wcale nie potrzeba wielu pieniędzy, aby obdarować ukochaną kobietę wyjątkowym upominkiem. Świetnym pomysłem na prezent z okazji Dnia Kobiet jest oryginalny kubek lub filiżanka. Można także podarować dekoracyjną poduszkę lub stojak na biżuterię. W końcu tego dnia liczy się przede wszystkim pamięć i wyjątkowe, szczere życzenia.

Więcej o: