Aranżacja mieszkania - motywy kwiatowe na ścianach

Martyna Trębacz
15.03.2017 10:00
Nie od dziś wiadomo, że kwiaty mają zbawienny wpływ na nasze samopoczucie. Nie dotyczy to tylko żywych kwiatów, których pozytywne działanie na nastrój człowieka jest powszechnie znane. Także dodatki i dekoracje z motywem kwiatowym świetnie poprawiają humor i tworzą wyjątkowy klimat we wnętrzach. Dlatego też nie dziwi fakt, że obrazy, plakaty czy tapety z motywem kwiatowym cieszą się tak wielkim zainteresowaniem i popularnością. Zwłaszcza teraz, gdy wielkimi krokami zbliża się pora wiosenna, warto nieco odświeżyć wnętrza i nadać im wyjątkowy, wiosenny charakter. Zobacz najciekawsze aranżacje z wykorzystaniem motywu kwiatowego na ścianach i zainspiruj się!

Modny trend - motywy kwiatowe na ścianach

Nie da się ukryć, że kwiaty są jednym z najwdzięczniejszych motywów wykorzystywanych do dekoracji ścian. Wspaniale potrafią podkreślić klimat mieszkania, nadając wnętrzom ciekawy wyraz. Prócz tego kwiaty na ścianach wprowadzają wiosenny klimat, tym samym dodając energii i optymizmu. Dlatego też warto udekorować mieszkanie właśnie motywem kwiatowym. Dzięki niemu nawet w ponure dni można poczuć wiosenny klimat.

Aranżacja mieszkania - motywy kwiatowe na ścianach fot. Homebook

Dekoracje ścienne z motywem kwiatowym

Motywy kwiatowe na ścianach to rozwiązanie, które świetnie sprawdza się zarówno w salonie, jak i w sypialni czy pokoju dziecka. W zależności od kolorystyki i konkretnego wzoru można uzyskać nietuzinkowy i stylowy efekt, który zaskoczy każdego. Dla osób, które cenią sobie prostotę i klasykę, dobrym rozwiązaniem będzie wybór prostych, równomiernych wzorów. Ci, którzy wolą niebanalne i oryginalne rozwiązania, mogą zdecydować się na nieco odważniejszą kompozycję. Jeśli chcemy, by tapeta przykuwała uwagę, warto wybrać nieco bardziej dzikie motywy, które ożywią klimat mieszkania.

Aranżacja mieszkania - motywy kwiatowe na ścianach fot. Homebook

Motywy kwiatowe na ścianach

Jeśli marzą nam się motywy kwiatowe w mieszkaniu, nie jesteśmy skazani wyłącznie na tapety. Świetnym pomysłem będą także obrazy, plakaty, fototapety, kafelki czy płytki ceramiczne. Wybór powinien być uzależniony od tego, jaki efekt końcowy chcemy uzyskać. Jeżeli zależy nam na oryginalnej, nietuzinkowej aranżacji, dobrym pomysłem będą tapety o dużych, nieco psychodelicznych wzorach kwiatowych. Trzeba jednak pamiętać, by tapeta komponowała się kolorystycznie z meblami, ponieważ dopiero wtedy stworzy się wyjątkowa całość. W przeciwnym razie można uzyskać efekt odwrotny do zamierzonego, dlatego warto przemyśleć swój wybór, tak by wszystkie elementy współgrały ze sobą.

Aranżacja mieszkania - motywy kwiatowe na ścianach fot. Homebook

Więcej dekoracji ściennych z motywem kwiatowym, znajdziesz poniżej.

Więcej o: