Jak funkcjonalnie urządzić mieszkanie w bloku?

Martyna Trębacz
14.04.2017 16:00
Niewielkie mieszkanie w bloku jest stosunkowo trudne w aranżacji. Im mniej miejsca, tym bardziej przemyślany i starannie dopasowany powinien być każdy element. Małe wnętrza mają wiele ograniczeń, dlatego należy nie tylko odpowiednio dobrać meble i dodatki, ale także postarać się, by pomieszczenia sprawiały wrażenie większych i bardziej przestronnych. Istnieją na to sposoby! Zobacz, jak urządzić niewielkie mieszkanie w bloku, by było funkcjonalne i klimatyczne!

Mieszkanie w bloku - jak je urządzić?

Urządzając własne mieszkanie, każdy chce, by wyglądało dokładnie tak, jak sobie to wymarzył, zapominając czasami, by było ono funkcjonalne i praktyczne. Poza tym bardzo często właściciele sugerują się podziałem pomieszczeniem przygotowanym przez dewelopera i boją się zmian, które ułatwiłyby codzienne funkcjonowanie. Urządzając mieszkanie w bloku zawsze trzeba mieć na względzie, że istnieje kilka możliwości zmiany układu wnętrz, dzięki czemu będą one bardziej odpowiadały domownikom.

Kiepskim pomysłem jest także zbyt wczesne kupowanie dodatków do mieszkania. Wszystkie elementy muszą bowiem do siebie pasować, przede wszystkim do mebli, które wybraliśmy.

Jak funkcjonalnie urządzić mieszkanie w bloku? fot. Homebook

Jak należy urządzić mieszkanie w bloku?

Nie jest tajemnicą, że mniej, często znaczy więcej. Dlatego też nie należy przesadzać z liczbą dodatków, które w połączeniu mogą przytłaczać. Ważne jest także odpowiednie wykorzystanie kolorów. Jak wiadomo, jasne kolory optycznie powiększają wnętrza, dlatego zwłaszcza w małych mieszkaniach warto postawić na jasne meble i ściany. Świetnie sprawdzi się kolor biały, który sprawi, że nawet niewielkie mieszkanie będzie sprawiało wrażenie większego, a co za tym idzie, bardziej przestronnego! Dodatkowo kolor biały pasuje zarówno do stylu klasycznego, jak i nowoczesnego czy skandynawskiego. Warto więc urządzając mieszkanie w bloku postawić na jasne kolory!

Jak funkcjonalnie urządzić mieszkanie w bloku? fot. Homebook

Przestronne i klimatyczne mieszkanie w bloku - zainspiruj się!

W przypadku niewielkich pomieszczeń zdecydowanie dobrym pomysłem jest maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Dzięki temu nie tylko zaoszczędzimy nieco miejsca, ale także sprawimy, że mieszkanie będzie bardziej funkcjonalne i przestronne. W przypadku kuchni świetnym rozwiązaniem jest zamówienie mebli na wymiar. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że pomieścimy wszystkie niezbędne sprzęty. Dobrym pomysłem jest także połączenie kuchni z salonem, dzięki czemu mieszkanie będzie sprawiało wrażenie większego. Tradycyjny stół może zastąpić wyspa kuchenna, która zajmuje zdecydowanie mniej miejsca. Jak widać, nawet małe mieszkanie można urządzić tak, by było przestronne i przytulne. Warto jednak pamiętać o zasadach, które ułatwią nam aranżację wnętrz i pozwolą uniknąć niepotrzebnych błędów.

Jak funkcjonalnie urządzić mieszkanie w bloku? fot. Homebook

Więcej dodatków do mieszkania znajdziecie poniżej:

Więcej o: