Porcelana w twojej jadani - co wybrać?

Maja Stosio
19.04.2017 09:00
Zastawa stołowa to bardzo ważny element w twojej jadalni. Jeśli chcesz, aby posłużyła ci przez lata, warto zainwestować i kupić porcelanę najwyższej jakości.

Zastawa do herbaty

Zastawa do herbaty to chyba najczęściej używane elementy porcelany. Korzystasz z niej parząc rano kawę, relaksując się wieczorem w domu i pijąc herbatę oraz przyjmując gości. Goście z pewnością zwrócą uwagę na porcelanę, w której podajesz napój. Warto zadbać o to, aby była ponadczasowa, elegancka i dobrej jakości. Najbardziej estetyczne będą elementy z porcelany w kolorze białym, które są zawsze modne. Oprócz filiżanek czy kubków warto dobrać od razu do kompletu takie elementy jak dzbanek, imbryk lub cukiernica.

Kolaż / fot. zulana.pl / autor: brak informacji / mat. partnerów.Kolaż / fot. zulana.pl / autor: brak informacji / mat. partnerów.

Talerze

Kolejnym elementem, bez którego nie ma prawdziwej jadalni, są talerze. To na nich spożywasz posiłki i dlatego muszą być dopasowane do twoich oczekiwań. Jeśli stawiasz na klasykę, wybierz najpopularniejsze talerze w kolorze białym. Lubisz wzory i ciekawe kształty? Pomyśl nad talerzami, które mają nadruki eleganckie lub kolorowe printy. Pamiętaj, że talerze możesz wykorzystać również do dekoracji kuchni, wieszając je na ścianie lub ustawiając dekoracyjnie w przeszklonym kredensie.

Kolaż / fot. zulana.pl / autor: brak informacji / mat. partnerów.Kolaż / fot. zulana.pl / autor: brak informacji / mat. partnerów.

Zastawa dla dzieci

Dzieci potrafią marudzić podczas jedzenia. Jeśli masz w domu niejadka, warto pomyśleć nad porcelaną, która nie tylko przyciągnie uwagę twojego dziecka, ale również będzie sprawiała mu radość. Może to być zastawa z kolorowymi postaciami, zwierzętami, rysunkami zabawek. Pozwól dziecku wybrać wzór i kolor naczyń, na których będzie ono spożywało posiłki. Jeśli przygotowujesz kinder party, taka zastawa stołowa będzie niebywałą gratką dla najmłodszych. Z takiego talerza znikną nawet warzywa!

Kolaż / fot. zulana.pl / autor: brak informacji / mat. partnerów.Kolaż / fot. zulana.pl / autor: brak informacji / mat. partnerów.

Więcej porcelany do jadalni:

Więcej o:
Komentarze (2)
Zaloguj się
  • zgrabna92

    0

    Masz sto procent racji a przy tym dobry gust. Ja od Philipiaka używam zastawy Elegi z której jestem bardzo zadowolona. Mam tylko nadzieje że zwrot delikatna użyłaś w sensie wyglądu a nie cechy fizycznej:) Pozdrawiam

  • 1lotta

    0

    Ja mam bardzo klasyczny, delikatny zestaw firmy philipiak, bo cenię sobie minimalizm i wygodę. Sądzę, że na taką porcelanę moda nie mija.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX