Jak szybko i efektownie odświeżyć mieszkanie?

Maja Stosio
19.05.2017 18:26
Jesteś już zmęczony wyglądem swojego mieszkania? Mamy 3 sposoby, dzięki którym odmienisz jego wygląd. Wybierz najlepszy dla ciebie i do dzieła!

Farba strukturalna

Najszybszym sposobem na zmiany będzie użycie farby. My jednak zachęcamy, abyś zamiast zwykłej farby do malowania pomieszczeń użył farby strukturalnej. Taka farba nie dość, że zmieni kolor twojego wnętrza, to jeszcze dodatkowo będzie miała inną strukturę, niż gładka ściana. Możesz wybierać pomiędzy strukturą piasku pustyni a raufazą. Obie farby mają bardzo charakterystyczny wzór. Farby te kładzie się bardzo łatwo - za pomocą pędzla lub wałka. Tego typu farby będą niezastąpione przy powierzchniach, które są nierówne lub mają jakieś skazy. Oprócz tego są odporne na mycie i możesz pomalować każdą powierzchnię wewnątrz mieszkania (beton, płyty karton - gips oraz powierzchnie cementowe).

Fot. czterykaty.pl / autor: brak informacji.Fot. czterykaty.pl / autor: brak informacji.

Płytki dekoracyjne

Płytki dekoracyjne są bardzo mocnym akcentem dekoracyjnym. Przed ich kupnem zastanów się, gdzie chciałbyś je umieścić. My proponujemy wybrać jedną ścianę i na niej położyć płytki gipsowe. Na pewno nie jest to rozwiązanie, za pomocą którego możesz wykończyć całe wnętrze, ponieważ może to być zbyt przytłaczające.

Fot. castorama.pl / autor: brak informacji.Fot. castorama.pl / autor: brak informacji.

Drewniana podłoga

To chyba najbardziej inwazyjny sposób na odświeżenie mieszkania, ale pozostawia bardzo spektakularny efekt. Wymiana podłogi na drewnianą wprowadzi dużo elegancji w twoim mieszkaniu. Rustykalna podłoga, wykonana z paneli dębowych będzie dawała dużo ciepła i sprawi, że wnętrze stanie się przytulne. Jednakże największym plusem podłogi dębowej jest to, że odpowiednio zakonserwowana i czyszczona może przetrwać wiele lat w bardzo dobrej kondycji.

Fot. dlh.pl / autor: brak informacji.Fot. dlh.pl / autor: brak informacji.

Więcej pomysłów na odświeżenie mieszkania:

Więcej o: