Simple life, czyli modny styl w aranżacji wnętrz

Martyna Trębacz
23.10.2018 10:00
Simple life to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych trendów wnętrzarskich w ostatnim czasie. Zamiast zbędnego przepychu proponuje funkcjonalne rozwiązania w stylu minimalistycznym. Mylą się jednak ci, którzy myślą, że wnętrza simple life oznaczają absolutne ubóstwo. Styl ten zakłada prostotę zgodnie z zasadą "mniej znaczy więcej". Zobacz, jak wyglądają aranżacje mieszkania w stylu simple life i udekoruj swoje mieszkanie zgodnie z najnowszymi trendami!

Simple life - nowy trend w aranżacji wnętrz

Styl wnętrzarski simple life, zwany także simple living, ma swoje korzenie w różnych systemach religijnych i filozoficznych. W architekturze styl ten powstał dzięki działalności Dietera Ramsa, niemieckiego projektanta form przemysłowych, który wprowadził dziesięć zasad dobrego designu. Wg projektanta idealna aranżacja powinna być: innowacyjna, przydatna, estetyczna, zrozumiała, powściągliwa, uczciwa, trwała, dopracowana, przyjazna dla środowiska, zawierająca wyłącznie niezbędne elementy. Zasady te precyzyjnie definiują styl simple life. Jeśli więc nie przepadasz za przepychem i cenisz sobie prostotę i funkcjonalność, z pewnością ten styl jest właśnie dla ciebie. Niewątpliwą jego zaletą jest praktyczność, dzięki czemu wspaniale sprawdza się w codziennym życiu.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Simple Life (@simplelifehomes) Sie 25, 2017 o 6:08 PDT

Wnętrza w stylu simple life

Nie bez powodu wnętrza w stylu simple life cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Niekwestionowaną zaletą tego stylu jest jego praktyczność i funkcjonalność. Zamiast dodatków i ozdób można postawić na trwałość i jakość wykonania. Zasada ta dotyczy zarówno mebli, jak i materiałów, z których wykonane są podłogi czy drzwi. Wybierając odpowiednie panele podłogowe, należy pamiętać, by były wykonane ze szlachetnych materiałów, dzięki czemu nie musimy obawiać się o ich trwałość i możemy być pewni, że posłużą nam przez długie lata! Styl simpe life zakłada dbałość o szczegóły, dlatego żaden zakup nie powinien być przypadkowy. Zanim zdecydujemy się na konkretne meble, trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim swoje upodobania i potrzeby. Dlatego też simple life stawia na personalizowane meble, które idealnie trafiają w gust użytkownika, zachwycając przy tym jakością wykonania.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Simple Life (@simplelifehomes) Lip 11, 2017 o 2:00 PDT

Jakie meble wybrać do stylu simple life?

Kluczową kwestią przy wyborze mebli powinna być ich funkcjonalność. Zamiast kierować się aktualnymi trendami, warto postawić na trwałe i praktyczne produkty. Dlatego w stylu tym prym wiodą regulowane półki, dzięki którym można dostosowywać wysokość mebli do wieku dziecka, czy szafka rtv z wnęką na kable i listwy zasilające. W ten sposób pozbędziemy się szpecących elementów, które dotąd psuły nawet najpiękniejszą aranżację mieszkania. Simple life z miesiąca na miesiąc ma coraz więcej zwolenników. Nic dziwnego, że zalewani falą coraz to nowych, często niepotrzebnych dodatków, wolimy minimalistyczne wnętrza. Prostota i funkcjonalność powoli wypiera przepych i blichtr, zgodnie ze starą zasadą: mniej znaczy więcej.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Kelsey (@mysimplysimple) Wrz 18, 2018 o 3:02 PDT

Więcej o: