Jak udekorować mieszkanie pamiątkami z podróży?

Martyna Trębacz
24.07.2017 16:00
Nie ma wątpliwości, że najskuteczniejszym a zarazem najtańszym sposobem na odświeżenie wnętrz jest udekorowanie go dodatkami. Jednak często okazuje się, że znalezienie odpowiednich ozdób nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Zwłaszcza jeśli chcemy, aby nasze dodatki nie tylko były wspaniałą ozdobą, ale także by miały dla nas szczególną wartość. Idealnym sposobem na połączenie tych dwóch aspektów jest udekorowanie mieszkania... pamiątkami z podróży. Dzięki temu mamy pewność, że nasze ozdoby będą dodatkiem nie tylko ciekawym, ale także przywołującym miłe, wakacyjne wspomnienia. Jak wybierać pamiątki, by udekorować nimi wnętrza?

Węgry - jakie pamiątki przywieźć z tego kraju?

Ze swoich podróży warto przywieźć coś, co będzie nie tylko pamiątką z wakacyjnych wojaży, ale także w ciekawy sposób pozwoli udekorować mieszkanie.

Jeśli planujemy wypoczynek na Węgrzech, można pokusić się o naprawdę wyjątkowe pamiątki. Wszystko dlatego, że kraj Madziarów ma do zaoferowania dużo więcej niż salami czy suszoną paprykę. Choć dla wielu jest to wciąż zaskoczenie, z podróży na Węgry można przywieźć także wysokiej klasy ceramikę. Węgierska porcelana cieszy się tak wielkim uznaniem brytyjskiego dworu królewskiego, że od lat zamawia jak w tym kraju. Jeśli więc planujecie wakacje na wegrzech, warto przywieźć z podróży porcelanowy przedmiot, który posłuży do dekoracji salonu czy kuchni. W ten prosty sposób wnętrza nabiorą elegancji i klasy, a także przypomną nam o wyjątkowych miejscach, które odwiedziliśmy.

podróże, pamiątki, dodatki, wnętrza, mieszkanie
fot. Zulana -materiały prasowe

Co można przywieźć z Chorwacji, Turcji, Rosji?

Od kilku sezonów jednym z najbardziej popularnych kierunków wakacyjnych podróży jest Chorwacja. Patrząc na niezwykłą architekturę, wyjątkowy klimat i wspaniałe widoki nie dziwi fakt, że tak wiele osób decyduje się spędzić swój urlop właśnie w tym kraju. Niewiele osób wie jednak, że Chorwacja słynie między innymi z białego marmuru, który służy do wytwarzania naczyń, architektury ogrodowej, a także do tworzenia zegarów. Zwłaszcza te ostatnie cieszą się ogromną popularnością i zainteresowaniem turystów. Chorwackie zegary to świetny sposób na rozjaśnienie ciemnego pomieszczenia. Taki dodatek nie tylko wspaniale udekoruje mieszkanie, ale także idealnie wpisze się w wystrój wnętrz inspirowany stylem minimalistycznym. Jeśli więc kochamy minimalizm i proste formy, chłodny surowiec z jakiego wykonany jest marmurowy zegar idealnie wpisze się w styl mieszkania!

Wybierając się na wycieczkę do Turcji z pewnością warto zakupić drewniane figurki przedstawiające Oko Proroka. Taka pamiątka nie tylko przykuwa uwagę swoim wyjątkowym wyglądem, ale także posiada ponoć niezwykłą moc - miejscowi wierzą, że figurka może ochronić jej właściciela przed złym urokiem. 

W Rosji popularnością cieszą się naczynia zdobione motywami owoców i roślin. Można więc przywieźć wyjątkowe dzbany, piski, pudełka czy kubki. Powodzeniem cieszą się także wazony, biżuteria oraz tace, które mogą ozdobić ścianę salonu!

dodatki, pamiątki, podróże, wnętrza
fot. kolaż ładny dom/ allegro,sfmeble

Udekoruj mieszkanie fotografiami z podróży!

Jakie inne pamiątki można przywieźć z innych krajów? Prócz przedmiotów charakterystycznych dla danego państwa najlepszą pamiątką są niewątpliwie własnoręcznie wykonane fotografie. Zdjęcia można ułożyć w dowolny kolaż i stworzyć z nich niezwykłą galerię. Tak w prosty i oryginalny sposób można udekorować mieszkanie, przypominając zarówno o miejscach, które udało się odwiedzić, jak i o najpiękniejszych chwilach wakacji!

wnętrza, mieszkanie, dom, pamiątki
fot. kolaż ładny dom/ sfmebe, homebook

Aranżacja mieszkania pamiątkami z podróży to wspaniały pomysł na stworzenie wyjątkowego stylu i klimatu we wnętrzach. Jakie przedmioty i akcesoria wybrać, by mieszkanie było funkcjonalne i przytulne? Poniżej przedstawiamy produkty, dzięki którym można stworzyć wymarzone wnętrza!

Więcej o: