Urządzamy pokój dla ucznia - jakich błędów unikać?

Każdy, kto choć raz urządzał pokój dla ucznia, wie, że nie jest to łatwe zadanie. W końcu prócz walorów wizualnych, trzeba wziąć pod uwagę kwestie praktyczne, a także opinie i gust dziecka. Pokój musi być urządzony tak, by móc w nim zarówno bawić się jak i uczyć. Nieodpowiednio urządzony pokój dla ucznia może skutecznie zniechęcić do nauki i wpłynąć negatywnie na samopoczucie. Aby temu zapobiec, dowiedz się, jakie błędy przy urządzaniu pokoju dla ucznia są najczęściej popełniane i stwórz wyjątkową aranżację!

Pokój uczniaPokój ucznia Fot. Meble Wójcik, materiały partnera Fot. Meble Wójcik, materiały partnera

Nie każdy rodzic zdaje sobie sprawę, jak ogromne znaczenie ma to, w jaki sposób urządzi pokój dla ucznia. Źle dobrane biurko czy fotel może sprawić, że w przyszłości dziecko będzie się garbić lub czy pojawią się problemy z kręgosłupem. Nieodpowiednie meble wpłyną zarówno na samopoczucie, jak i na motywację do nauki. Dlatego tak ważne jest, aby pokój ucznia był urządzony w taki sposób, aby dziecko mogło w pełni skoncentrować się na nauce, czerpiąc radość i motywację do dalszej pracy. Jakich błędów należy unikać, aby pokój ucznia spełniał wszystkie kluczowe warunki i co najważniejsze, był miejscem, do którego dziecko będzie chętnie wracało? Oto najczęściej popełniane błędy w aranżacji pokoju ucznia!

1. Biurko źle dopasowane do wzrostu i wieku dziecka. Może się okazać, że jest ono zbyt wysokie lub niskie i nasza latorośl będzie zmuszona siedzieć w nienaturalnej pozycji, która niekorzystnie wpłynie na kręgosłup i plecy.

2. Źle dobrane siedzisko. Fotel lub krzesło do pokoju ucznia to element, który ma ogromne znaczenie dla komfortu dziecka. Wysokość siedziska powinna być dostosowana do wzrostu dziecka. Najlepiej zdecydować się na krzesło o regulowanej wysokości, które z łatwością dostosujemy do wzrostu ucznia i które, co ważne, posłuży mu przez lata!

3. Zbyt wąskie biurko. Prócz wysokości, ważne jest także, aby stół lub biurko było na tyle głębokie, aby bez problemu pomieściło monitor komputera. Warto przy tym pamiętać, aby twarz dziecka znajdowała się ok. 75 cm od monitora.

4. Źle dobrana lampka. Pokój dla ucznia to miejsce, w którym dziecko będzie czytało książki, odrabiało lekcje i uczyło się. Dlatego należy zadbać o odpowiednie oświetlenie, które ułatwi czytanie i pisanie nawet po zmroku. Lampka do pokoju ucznia powinna dawać światło lekko rozproszone, tak by nie oświetlać twarzy, a zeszyt i blat biurka.

Więcej o:
Copyright © Agora SA