Sezon na grzyby trwa! Sprawdź, jakich akcesoriów nie może zabraknąć prawdziwemu grzybiarzowi!

Karolina Mucha
19.09.2017 12:00
Prawdziwy grzybiarz nie może wybrać się do lasu z plastikową reklamówką i kuchennym nożem! Niezbędne są akcesoria, które zagwarantują udane grzybobranie pomimo kaprysów pogody! Wiemy, jakie akcesoria i sprzęty się przydadzą!

Sezon na grzyby trwa! Sprawdź, jakich akcesoriów nie może zabraknąć prawdziwemu grzybiarzowi!
Fot. CC0 Public Domain

Jeśli chcesz zostać królem grzybobrania, musisz zapatrzeć się w potrzebne akcesoria! Na wyprawę do lasu potrzebny jest odpowiedni strój, który nie będzie krępował ruchów, wygodny, a także nieprzemakalny. Warto kupić kalosze oraz płaszcz przeciwdeszczowy lub kurtkę.

Pora na akcesoria! Nieodłącznymi elementami zestawu grzybiarza jest koszyk oraz nóż. Warto wybrać model noża lub scyzoryka wyposażony w specjalny pędzelek, który pomoże oczyścić grzyby z ziemi czy mchu. Przyda się także dodatkowa torba na grzyby, najlepiej przepuszczająca powietrze oraz latarka, która pozwoli wypatrzyć okazy schowane w najgłębszych zakamarkach lasu. Jeśli nie chodzimy zbyt często do lasu, warto zabrać ze sobą mapę, kompas lub urządzenie GPS. Podczas długiego grzybobrania przyda się również termos z gorącą herbatą lub kawą.

Po powrocie z lasu niezastąpiona jest suszarka do grzybów, która odpowiednio zakonserwuje nasze zbiory i pozwoli cieszyć się nimi przez całą zimę.

Poniżej znajdziecie akcesoria w świetnych cenach, które przydadzą się każdemu grzybiarzowi!