Zaparzacze do herbaty - french press i dzbanki z sitkiem

red.
25.02.2019 17:00
Każdy miłośnik herbaty wie, że liściasta herbata jest lepsza niż ekspresowa. Przygotowanie jej jest jednak znacznie bardziej kłopotliwe. Na szczęście z pomocą przychodzą nam specjalne akcesoria, które znacznie ułatwią ten proces. Najlepiej sprawdzą się dzbanki z sitkami lub zaparzacze tłokowe (zwane także "french press", czyli prasą francuską). Zobacz modele, które polecamy.

Zaparzacz do herbaty
Fot. mat. prasowe

Zaparzacz tłokowy

French press zazwyczaj wykonany jest ze szkła i stali nierdzewnej. Urządzenie składa się z dwóch części - walcowatego, szklanego dzbanka i pokrywki z tłoczkiem, na którego końcu znajduje się prasa z sitkiem. Bardzo drobne otwory uniemożliwiają przedostawanie się drobinek liści do naparu. Jak parzyć w nim herbatę? Suszone liście wsypujemy do dzbanka i zalewamy wrzącą wodą. Zamykamy dzbanek, a tłok utrzymujemy nad powierzchnią wody. Po kilku minutach dociskamy tłok, aż znajdzie się on nad samymi liśćmi.

Dzbanki z sitkiem

dzbanek z sitkiem
designforhome.pl

Innym pomocnym urządzeniem jest dzbanek z wbudowanym sitkiem. Taki dzbanek przyda się nie tylko do zaparzania herbaty liściastej, ale również kawy czy ziół. Wystarczy wsypać liście do sitka i całość zalać wrzątkiem. Kiedy napój będzie gotowy sitko można wyciągnąć, żeby napar nie stał się zbyt gorzki. TO idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą zaparzyć więcej napoju. 

Więcej o: