Oczyszczacz powietrza - co to jest, czy warto go mieć?

KK
21.06.2019 12:00
Wszyscy wiemy, jak szkodliwe dla naszego zdrowia może być zanieczyszczone powietrze. Smog, kurz lub pylące rośliny - zarówno dla alergików, jak i pozostałych to istna plaga powodująca problemy zdrowotne. Sprawdziliśmy, czy warto kupić oczyszczacz powietrza i jaki model wybrać!

Nawilżacze powietrza
Fot. Instagram: lilak_lukasz, rozplanowana.pl, kolaż ładnydom


Oczyszczacz powietrza ma za zadanie filtrować powietrze i usuwać z niego zanieczyszczenia takie jak smog, alergeny, brzydkie zapachy czy roztocza. Urządzenie działa bardzo cicho, dzięki czemu może być uruchomione w dzień, kiedy pracujemy czy w nocy, gdy śpimy.

Urządzenie ma wbudowany wentylator, który wciąga zanieczyszczone powietrze do wnętrza, gdzie następuje filtracja. Większość modeli wyposażona jest także w funkcję jonizacji i nawilżania powietrza.

W sklepach znajdziemy oczyszczacze dla alergików, które są w stanie niemal całkowicie wyeliminować z powietrza czynniki wywołujące alergię. Urządzenia antysmogowe usuną groźne zanieczyszczenia z mieszkania - warto wybrać model wyposażony w filtr HEPA oraz filtr z węglem aktywnym. Oczyszczacze z funkcją nawilżenia świetnie sprawdzą się w sezonie grzewczym - zadbają o nawilżenie skóry, pozwolą uniknąć problemów z oddychaniem oraz snem.

Oczyszczacze powietrza mają estetyczny wygląd, dzięki czemu dopasują się do każdego pomieszczenia. Możemy wybierać spośród modeli białych, czarnych lub z kolorowym podświetleniem.

Więcej o:
Komentarze (38)
Zaloguj się
 • Piotr Uś

  Oceniono 37 razy 35

  ale się wysilili na porównanie, Troszkę pracy Pani Karolino proponuje włożyć....

 • cartman69

  Oceniono 14 razy 8

  Kupiłem Sharp KC-D50EUW. Po dwóch miesiącach użytkowania stwierdzam, że: 1. Skuteczność pochłaniania zapachów przez filtr węglowy jest dyskusyjna. 2. Nawilżanie działa perfekcyjnie (poprawa jakości snu). 3. Bezgłośność urządzenia w trybie cichym jest CONAJMNIEJ wątpliwa (urządzenie jest słyszalne przez słuchawki zamknięte z izolacją akustyczną większą niż teoretyczna głośność oczyszczacza) . 4. Zmniejszyła się ilość kurzu osiadającego na meblach (filtr wstępny + plasmacluster?). 5. Filtr HEPA to strzał w dziesiątkę - pory 0,3 um wyłapują w teorii wszystko - włącznie z wirusami i pyłem 2,5. Jedynie kolor filtra po przepracowaniu 1/60 średniego czasu użytkowania nasuwa pytanie, czy czasem producenta urządzenia trochę nie poniosło przy prognozach wymiany. Jeśli tak - to koszty eksploatacji wzrosną znacznie, co może niekorzystnie wpłynąć na ocenę zakupu (kryterium cena/jakość). PS. +10 do lansu

 • madermg

  Oceniono 7 razy 5

  Oczyszczamy ciągnąc prąd, który zanieczyszcza...itd....

 • plastikpiokio

  Oceniono 8 razy 4

  kwadratura koła --------zużyty prąd napędza wytwarzanie smogu

 • bkrr

  Oceniono 9 razy 3

  bo zamiast dac kase zeby kupic sobie nowey piec zeby smog był mniejszy to dajecie Rydzykowi na jaiś badziewne muzuem ja nie wiem co za sieczke trzena miec czy nie mozna tego jakoś inaczej zrobić, ja ja k... nienawidz j. kościoła ja nie wiem jak mozna byc takiem debilem kreyty=nem ciołem nie wiem kim zeby wierzyć, zakonnica pwoiedziała mojeje córce w szkole ze MIkołaja nie ma ale bog jest że nie można wymiawiac słowa Jezy nadaremenie ale juz nie wspomniała ze ludzie tez maja tak na imie kk.. ludzie to taka ciemno ze ch..

 • jck12

  Oceniono 11 razy 3

  Tydzień z oczyszczaczem, potem wyjdzie na ulice i się udusi.

 • sselrats

  Oceniono 5 razy 1

  Jak wentylator wie ktore powietrze jest brudne i trzeba je wciagnac, a ktore jest juz troche poczyszczone?

 • jollyroger1976

  Oceniono 1 raz 1

  Spytam księdza po kolędzie co robić z tym smogiem. Kupiłem oczyszczać i spaliłem w piecu pudełko po nim bo cholerstwo duże było. Przynajmniej na tym oszczędziłem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX