Gadżety, który każdy wielbiciel makaronów mieć powinien

Makaron lubi większość z nas. Wystarczy dodać do niego sos czy mięso i szybko stworzymy pyszny obiad. Przygotowaliśmy listę gadżetów, które powinien mieć w swojej kuchni każdy wielbiciel makaronu!
Garnek do gotowania makaronu Garnek do gotowania makaronu Fot. fabrykaform

Garnki do gotowania makaronu

Jednym ze specjalistycznych garnków, który zdecydowanie ułatwi przygotowywanie obiadu dla całej rodziny jest garnek do gotowania makaronu. Przyda się on szczególnie, gdy domownicy są miłośnikami włoskiej kuchni.

Garnek do makaronu powinien być wysoki, metalowy i mieć głębokie dno. Dzięki sitku umieszczonym w górnej części garnka dużo łatwiej wyjąć i odcedzić ugotowaną pastę. Naczynie zwykle ma szklaną pokrywkę, która umożliwia kontrolowanie procesu gotowania.

Durszlaki, cedzaki i sitka do makaronu Durszlaki, cedzaki i sitka do makaronu Fot. Homebook, okazje.info, kolaż ładnydom

Durszaki i cedzaki do makaronu

Durszlak, zwany cedzakiem to jeden z niezbędnych gadżetów kuchennych. Umożliwia gotowanie, płukanie i odcedzanie makaronu, ale też warzyw. Formą przypomina miskę, ma uchwyt i podziurkowane dno. Praktyczna będzie także podstawka, która umożliwi ustawienie durszlaka na blacie kuchennym i zapobiegnie jego zamoczeniu.

W sklepach znajdziemy modele tradycyjne, wykonane ze stali nierdzewnej, które są najbardziej wytrzymałe, dzięki czemu posłużą przez długie lata. Popularne stały się durszlaki gumowe, odporne na wysokie temperatury i łatwe do umycia. Często wybierane ze względu na cenę, wagę i szeroki wybór kolorów są także sitka plastikowe.

Maszynka do robienia makaronu Maszynka do robienia makaronu Fot. Homebook

Maszynka do makaronu

Własnoręcznie zrobiony makaron ma najlepszy smak. Każdy miłośnik włoskiej kuchni powinien choć raz spróbować zrobić pastę samodzielnie. Wystarczy mieć mąkę, jajka, sól i. maszynkę do robienia makaronu!

Maszynka do robienia makaronu wyposażona jest w wałkowarkę i wykrojniki. Między rolkami musimy umieścić przygotowane wcześniej ciasto, następnie kręcić rączką, by się rozwałkowało. Najlepiej mieć kilka elementów tnących, które pozwolą na przygotowanie różnych rodzajów makaronu. Pamiętajmy, by wybrać maszynkę o stabilnej konstrukcji, aby urządzenie nie przesuwało się podczas pracy.

Łyżka do makaronu Łyżka do makaronu Fot. fabrykaform

Łyżki do makaronu

Poręczne i solidne - takie powinny być łyżki i szczypce do makaronu, które łatwo i szybko pozwolą nałożyć niesforny makaron na talerze. Najlepiej wybrać gadżet ze stali nierdzewnej lub aluminium, który dzięki połyskującej powierzchni ładnie wygląda w kuchni. Często wybierane są także modele z silikonu, które się nie nagrzewają, nic do nich nie przywiera i łatwo utrzymać je w czystości. Dobrym wyborem są też szczypce i łyżki drewniane.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.