Fioletowe dodatki do kuchni i salonu

Fioletowe dodatki do kuchni i salonu to świetna propozycja na letni czas. Fiolet nadaje wnętrzom świeżości i ciepła, dzięki czemu nasza kuchnia i salon będzie miejscem nie tylko stylowym, ale także przytulnym i klimatycznym.

Fiolet - znaczenie koloru

Nie od dziś wiadomo, że kolory mają znaczący wpływ na nasze samopoczucie. Już w starożytnych Chinach, Indiach czy Egipcie dużą popularnością cieszyło się uzdrawianie kolorami. I tak oto naświetlanie kolorem błękitnym służyło zbiciu gorączki, a przebywanie w pomieszczeniu nasyconym barwą żółtą pomagało w problemach jelitowych. Jakie znaczenie dla naszego organizmu ma kolor fioletowy? Niebagatelne! Fiolet doskonale uspokaja, wycisza i łagodzi stres. Dlatego też kolor fioletowy jest zalecany zwłaszcza osobom o słabych nerwach oraz cierpiącym na bezsenność. Ponadto, barwa fioletowa wspomaga nasz organizm przy dużym wysiłku umysłowym i poprawia koncentrację! Co ciekawe, fiolet zmniejsza uczucie głodu i wspomaga przemianę materii - stąd też często polecany jest osobom, które chcą schudnąć. Nie dziwi więc fakt, że kolor fioletowy cieszy się tak wielkim zainteresowaniem i z roku na rok wciąż przybywa jego zwolenników!

Fioletowe dodatki do mieszkaniaFioletowe dodatki do mieszkania fot. okazja.info, homebook fot. okazje.info, homebook

Fioletowe dodatki do kuchni - zainspiruj się!

Mając na uwadze fakt, że barwa fioletowa zmniejsza uczucie głodu, idealnym miejscem na dodatki w kolorze fioletu jest kuchnia. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele elementów dekoracyjnych w odcieniach fioletu, które nie tylko pięknie udekorują naszą kuchnię, ale także są stylowe i praktyczne. Dobrym pomysłem na dodatki do kuchni w kolorze fioletowym jest czajnik, bidon oraz kubek. Te niewielkie elementy świetnie wpasują się w styl każdej kuchni. Warto tez zwrócić uwagę na fioletowy obrus, okap czy żyrandol - w ten sposób nasza kuchnia będzie nie tylko stylowa, ale także dzięki barwie fioletowej - klimatyczna i nastrojowa. Warto mieć na uwadze, że fiolet świetnie współgra z innymi kolorami, w tym z bielą i odcieniami szarości!

Fioletowe dodatki do kuchniFioletowe dodatki do kuchni fot. okazje.info, homebook fot. okazje.info, homebook

Dodatki do salonu w kolorze fioletowym - pomysły

Zastanawiasz się jakie wybrać dodatki do swojego salonu? Świetnym rozwiązaniem są dodatki w odcieniach fioletu - pozwoli to nadać wnętrzom niepowtarzalnego klimatu i wyjątkowej atmosfery. Fiolet świetnie sprawdza się w salonie - wprowadza harmonię i spokój, dzięki czemu nasze wnętrza są przytulne i ciepłe. Świetnym rozwiązaniem dla salonu będzie kanapa, sofa i ława w odcieniach fioletu, które nie tylko sprawią, że nasze wnętrza będą stylowe, ale także znakomicie dopasują się do innych elementów. Wspaniale sprawdzi się w salonie także lampa stojąca, żyrandol i wazon - dzięki nim, nasze mieszkanie będzie bardziej przytulne i klimatyczne!

Fioletowe dodatki do salonuFioletowe dodatki do salonu fot. okazje.info, homebook fot. okazje.info, homebook

Chcesz nadać swoim wnętrzom nieco letniej świeżości? Marzą Ci się wnętrza w modnym stylu? Nic bardziej prostszego! Poniżej znajdziesz propozycję 18 produktów w w modnym w tym sezonie odcieniu fioletu. Dzięki fioletowym dodatkom Twoje wnętrza będą nie tylko stylowe, ale także przytulne i klimatyczne!

Więcej o: