Szkło: 10 najciekawszych przykładów

Urszula Markiewicz
20.06.2016 16:00
Szkło w naszym życiu jest obecne niemal od zawsze. Nikt z nas nie wyobraża sobie porannej kawy bez ulubionego kubka czy porcelanowej filiżanki. Specjalnie dla was wybraliśmy 10 najciekawszych przykładów naczyń do mieszkania, które będą odzwierciedlać wasz charakter.

Jakie szło wybrać?

Podczas spotkań rodzinnych szkło odgrywa znaczącą rolę. Przy filiżance kawy czy kubku herbaty dzielimy się swoimi przeżyciami, opowiadamy historie i zacieśniamy więzi. Dodatkowo też łączy się z tym jaki mamy styl mieszkania. Warto zadbać aby szkło pasowało do wystroju wnętrza - możemy wybrać bardziej nowoczesne lub tradycyjne rozwiązania. Szklanki z grubym dnem i metalowymi uchwytami przypominają czasy peerelowskie, z kolei płaskie świetnie odnajdują się w nowoczesnych wnętrzach.

Jakie szkło wybrać?Jakie szkło wybrać? Fot. okazje.info, homebook fot. okazje.info, homebook

Szklanki, filiżanki - najciekawsze przykłady

Pijąc whiskey bądź, coctail czy lampkę wina warto wybrać odpowiednie szkło. Nie musi być ono bardzo drogie, chodzi o to, żeby posiadało unikatowy charakter i pasowało do nas. W ujęciu nowoczesnym interesującym przykładem będą szklanki marki BOOMA zaprojektowane przez Olgoj Chorchoj Studio. Jeśli tęsknimy za dawnymi klimatami firma Ulitma Thule (Tapio Wirkkala 1968) ma do zaproponowania szereg klasycznych naczyń na bardzo wysokim poziomie.

Jakie szkło wybrać?Jakie szkło wybrać? fot. okazje.info, homebook fot. okazje.info, homebook

Najbardziej efektowne szkło - zainspiruj się!

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów szkła. W zależności od tego, jakie trunki preferujemy, możemy wybrać produkty zgodnie z ich przeznaczeniem i naszym gustem. Obecnie można za niewielką cenę kupić efektowne szkło, wykonane z szlachetnych i ekskluzywnych materiałów. Zwłaszcza latem, kiedy nasz organizm potrzebuje większej ilości płynów - warto pomyśleć nad zakupem szkła do drinków, wody czy soków.

Jakie szkło wybrać?Jakie szkło wybrać? fot. okazje.info, homebook fot. okazje.info, homebook

Poniżej prezentujemy listę 18 najciekawszych produktów.

Więcej o: