Najwygodniejsze siedziska - 10 przykładów

Wygodne siedzisko to jeden z podstawowych mebli w każdym polskim domu. W zależności od tego jaki typ krzesła czy pufy lubimy, możemy eksperymentować z wzorem, kolorem i tkaniną. Jakie więc powinny być idealne najwygodniejsze siedziska? Oto 10 przykładów.

Siedziska - jak je wybrać?

Krzesła czy sofy są ważnym elementem w naszym domu - bez tych rzeczy nie jesteśmy w stanie funkcjonować. Odpowiedni wybór siedziska uzależniony jest od tego na jakiej przestrzeni żyjemy. Jeśli posiadamy duży dom, możemy zastanowić się nad pięknymi drewnianymi meblami, które uszlachetnią wystrój. Małe mieszkanie ogranicza wybór danego sprzętu. Wtedy kanapa bądź krzesło muszą być funkcjonalne, tak by odpowiednio wpasowały się do małego wnętrza, bez zbędnego zagracania powierzchni.

Najciekawsze siedziska.Najciekawsze siedziska. fot. Michał Mutor/okazje.info, homebook Fot. Michał Mutor/okazje.info, homebook

Krzesła - wybrane przykłady

Wszystko zależy od tego jaki styl lubimy. Jeśli interesują nas wnętrza industrialne możemy wybrać krzesła o surowym wyglądzie, lub drewniane taborety oddające przemysłowy charakter mieszkania. Z kolei w tonacji prowansalskiej znajdziemy dużo bieli i przejrzystości, dlatego też interesujące wydają się jasne sofy i fotele. Jeśli połączymy je z niebieskimi dodatkami stworzymy bardzo ciekawą kompozycję.

Najciekawsze siedziska do Twojego mieszkania.Najciekawsze siedziska do Twojego mieszkania. Fot. archiwum Czterech Kątów/okazje.info, homebook Fot. archiwum Czterech Kątów/okazje.info, homebook

Poduszki na krzesła

Aby nasze meble nabrały nowego życia, możemy do nich poduszki w różnych stylach: retro, vintage czy marynistycznym. Wszystko zależy od tego czego poszukujemy. Taki "jasiek" poprawi  komfort i pozwoli cieszyć się chwilą spędzoną np. w rodzinnym gronie.

Jakie fotele będą najwygodniejsze?Jakie fotele będą najwygodniejsze? Fot. Rafał Lipski/okazje.info, homebook Fot. Rafał Lipski/okazje.info, homebook

Jaka tkanina?

Odpowiednie obicie sprawi, iż Twój mebel będzie nie do poznania. Wystarczy dobrać pasujący materiał, który odświeży cały wystrój pokoju. Warto zwrócić uwagę, by tkanina była łatwa do czyszczenia.

Więcej o: