Najpiękniejsze dodatki w kolorze zielonym

Martyna Trębacz
21.06.2016 15:30
Dodatki w kolorze zielonym to świetny pomysł na odświeżenie naszego mieszkania przed latem. Choć kolor zielony kojarzy się przede wszystkim z naturą i wypoczynkiem na świeżym powietrzu, to świetnie sprawdza się także we wnętrzach. Nie dziwi więc fakt, że zieleń od lat jest jednym z najczęściej wybieranych kolorów do dekoracji mieszkań.

Kolor zielony - co oznacza?

Zielony jest kolorem powstałym poprzez połączenie żółtego i niebieskiego. Uważany jest za kolor Ziemi, natury, życia. Kojarzy się z lasem i ogrodem. Wycisza i uspokaja. Zieleń jest symbolem nadziei, wolności i szczęścia. Co ciekawe, kolor zielony nie zawsze nasuwał pozytywne skojarzenia. W średniowieczu był uznawany za barwę śmierci, budził strach i niepokój. Dziś jednak nic nie zostało po średniowiecznej symbolice. Wręcz przeciwnie - zielony oznacza dobry los, powodzenie i szczęście. Właśnie dlatego maszyny w kasynach, stoły bilardowe czy dolary są koloru zielonego. Barwa zielona wprowadza harmonię, uspokaja i koi zmysły. Symbolizuje spokój i stałość, co zwłaszcza w dzisiejszym świecie ma zbawienny wpływ na nasze samopoczucie. Przebywając w pomieszczeniach z zielonymi dodatkami nie czujemy się przytłoczeni. Wręcz przeciwnie - jesteśmy bardziej uporządkowani i wypoczęci!

Zielone dodatki do mieszkaniaZielone dodatki do mieszkania Fot. Rafał Lipski/ fot. okazje.info,homebook Fot. Rafał Lipski/ fot. okazje.info,homebook

Dodatki do kuchni w kolorze zielonym - co wybrać?

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu. Warto zaaranżować ją tak, by była miejscem przytulnym i klimatycznym, nie zapominając przy tym o obowiązujących trendach. Dawniej zieleń królowała głównie w naszych ogródkach i na balkonach. Dziś, coraz częściej służy jako element dekoracji i wystroju wnętrz. Również w kuchni coraz częściej królują barwy zieleni. Nie bez znaczenia jest fakt, że to właśnie zielony świetnie sprawdza się w każdym stylu! Urządzając kuchnię w kolorze zielonym mamy więc pewność, że nasze wnętrza będą modne i stylowe przez kolejne lata!

Zielone dodatki do kuchniZielone dodatki do kuchni fot. Radosław Wojnar/ fot. okazje.info, homebook fot. Radosław Wojnar/ fot. okazje.info, homebook

Najpiękniejsze zielone dodatki do salonu - zainspiruj się!

"Zielono mi i spokojnie..." można by powtórzyć za Agnieszką Osiecką, bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że zieleń rzeczywiście wspaniale uspokaja i wycisza. Znakomicie sprawdza się w salonie, tworząc klimatyczne i stylowe wnętrza. Dodatkowo, zielony świetnie współgra z innymi kolorami, dlatego bez problemu można go łączyć z innymi dodatkami.

Zielone dodatki do salonuZielone dodatki do salonu Fot. Bernard Bialorucki/ fot. okazje.info, homebook Fot. Bernard Bialorucki/ fot. okazje.info, homebook

Uwielbiasz kolor zielony i marzą Ci się wnętrza w takim odcieniu? Szukasz inspiracji, jak odświeżyć Twoje mieszkanie? Nic prostszego! Poniżej znajdziesz propozycje 18 najmodniejszych dodatków do Twojego mieszkania w odcieniach zieleni!

Więcej o: