Pokój w indiańskim stylu

Każdy z nas chciałby mieć w swoim domu przytulny, ciepły pokój, który byłby niepowtarzalny i wprowadzałby w wyjątkowy klimat. Ciemne brązy, różne odcienie żółci, to właśnie dzięki nim możemy stworzyć pokój w indiańskim stylu.

Plemię z Ameryki Północnej, zwane Indianami, wykształciły na tyle ciekawą kulturę, że inspirują świat designu i wystroju wnętrz. Naturalnie piękne barwy, ciekawe kształty, niespotykane na co dzień przedmioty sprawiają, że coraz częściej chcemy, choć trochę tej kultury przenieść do swoich wnętrz, pomimo tego, że Indianami nie jesteśmy.

Meble w indiańskim styluMeble w indiańskim stylu fot. Homebook, okazje.info fot. Homebook, okazje.info

Domy Indian, nazywane wigwamami, to budowle z drewna, skóry oraz roślin. W urządzaniu swojego pokoju możemy śmiało wykorzystać meble z ciemnego drewna. Doskonałym rozwiązaniem okaże się również podłoga z ciemnych desek, na których widoczne będą słoje drzewa.

Indiański pokój - dodatki

Pokój w stylu indiańskim, dodatkiPokój w stylu indiańskim, dodatki fot. okazje.info, homebook fot. okazje.info, homebook

Ważne są również dodatki, to dzięki nim wnętrze nabierze typowo indiańskiego stylu oraz stanie się ciepłe i przytulne. Wybór dodatków jest bardzo szeroki: miękkie poduszki, zasłony w odcieniach żółci, wełniane koce z indiańskimi wzorami. Warto zadbać o najważniejszy dodatek - łapacz snów, który według dawnych wierzeń przepuszcza przez swoją sieć jedynie dobre sny oraz zatrzymuje koszmary. Wierzono również, że łapacz snów przynosi szczęście.

Pokój w indiańskim stylu wprawi w zachwyt niejednego wielbiciela indiańskich legend oraz wodzów. Pióropusze oraz frędzle, które dla Indian odgrywały ważną rolę pogłębią klimat pokoju. Frędzle mogą służyć jako wykończenie koców lub zasłon.

W pokoju dla dziecka pięknie będzie prezentował się tipi, czyli rodzaj namiotu, który może posłużyć również, jako szafka lub schowek. Zarówno małym, jak i dużym miłośnikom tego stylu z pewnością spodoba się wiszący fotel, w którym miło będzie się zrelaksować i przeczytać dobrą książkę.

Pokój w indiańskim stylu, dodatkiPokój w indiańskim stylu, dodatki fot. okazje.info, homebook fot. okazje.info, homebook

Dla największych wielbicieli indiańskiego stylu fenomenalne staną się fototapety z indiańskim motywem, które nadadzą Twojemu wnętrzu niepowtarzalnego charakteru oraz odzwierciedlą indiańską duszę.

Jeśli chcemy poczuć się jak mieszkańcy Ameryki Północnej, jednocześnie mając oryginalnie urządzony pokój, indiański styl okaże się wspaniałym designem.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.