Ładne i wygodne legowisko dla psa - przegląd modeli. Gdzie postawić legowisko?

KM
26.04.2019 13:00
Psy spędzają w domu mnóstwo czasu, którego większość przesypiają, dlatego tak ważne jest dobranie dla nich odpowiednio wygodnego legowiska. Zagospodarujemy dla swojego ukochanego pupila piękny kącik, w którym będzie czuł się naprawdę bezpiecznie.

Z pewnością niejeden zwierzak uwielbia spać ze swoim właścicielem. Mimo wszystko potrzebuje swojego własnego kąta - miejsca, z którego będzie mógł obserwować, co się dzieje w całym domu, odpocząć po męczącym spacerze lub zdrzemnąć się.

Idealne legowisko dla psa - jakie powinno być?

Fot. Homebook, materiały partnera

Legowisko powinno być przede wszystkim trwałe oraz dopasowane do rozmiarów zwierzaka. Posłanie powinno być wykonane z odpornego materiału, którego pupil nie rozerwie, gdy zaczepi pazurami. Taki materiał to na przykład: eko-skóra lub tkanina techniczna PVC. Ważne, by w legowisku znajdowała się wygodna i miękka poduszka, która zapewni naszemu ulubieńcowi najwyższy komfort oraz odizoluje go od podłoża. Dobrym rozwiązaniem będzie legowisko wodoodporne oraz takie, które można uprać w pralce. Posłania, które można prać bardzo często mają na sobie pokrowiec, który swobodnie można zdjąć i wyczyścić.

Legowisko - modele

Fot. Homebook, materiały partnera, kolaż czterykąty inspiracje

Istnieją różne rodzaje posłań: legowisko w typie kanapy, w kształcie budy, materace, legowiska w kształcie pontonu, namiotu oraz po prostu kocyki dla psa, które doskonale sprawdzą się dla szczeniaków, ponieważ wraz z rośnięciem pupila, możemy poszerzać jego miejsce do spania.

Wybór legowisk i ich gama kolorystyczna jest naprawdę szeroka. Kolor posłania powinien być zbliżony do koloru sierści psa, ponieważ wtedy mniej widoczne są zanieczyszczenia. Natomiast kolorowe posłania mogą drażnić psa. Stonowane legowiska w odcieniach brązu, czerni i beżu będą doskonale komponowały się z wystrojem całego domu.

Gdzie postawić legowisko?

Fot. Homebook, materiały partnera

Legowisko powinniśmy ustawić w miejscu, w którym pupil najczęściej przebywa oraz w którym będzie miał towarzystwo, dzięki temu, że czuje obecność człowieka, z pewnością poczuje się bardziej bezpiecznie, nawet, jeśli właścicieli nie będzie w domu.

Pamiętajmy, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Jeśli odpowiednio zadbamy o jego komfort, odwdzięczy nam się bezgraniczną miłością.

Dobrze dobrane pod względem wygody i kolorystyki posłanie sprawi mnóstwo radości naszemu zwierzakowi, jak również nam, jeśli będzie świetnie harmonizowało z kolorem mebli i ścian w naszym domu.

Więcej o: