Różowe dodatki do mieszkania - pomysły

Różowe dodatki do mieszkania nie muszą być propozycją tylko do pokoju dziecięcego. Czasy, gdy róż kojarzył się z kiczem już dawno odeszły do lamusa, bo dziś kolor różowy nie tylko dodaje stylu, ale także wprowadza wyjątkowy i niepowtarzalny klimat w naszych wnętrzach. Na rynku dostępnych jest wiele produktów w kolorze różowym, które nie tylko przełamują dawne stereotypy, ale także udowadniają, że róż to idealny wybór do salonu czy kuchni!

Różowe dodatki do salonu

Róż opanował już na dobre nasze mieszkania. Coraz rzadziej jest kojarzony wyłącznie z wystrojem pokoju dla dziecka, a coraz częściej staje się elementem dekoracji salonu. Na rynku dostępnych jest coraz więcej dodatków w tym kolorze, a co więcej - w niczym nie przypominają infantylnych, kiczowatych elementów sprzed lat. Wręcz przeciwnie, różowe dodatki to bardzo stylowe i modne rozwiązanie do naszego salonu. Świetnie komponuje się z odcieniami bieli i szarości, a także ciemnymi, wręcz czarnymi dodatkami. Doskonałym pomysłem na dekorację salonu jest różowa, stojąca lampa, która doda niepowystrzelanego klimatu. Znakomicie sprawdzą się także mniejsze elementy, takie jak donica, wazon, krzesło, fotel czy obraz. Jedno jest pewne - dzięki stylowym dodatkom w kolorze różu nasz salon będzie wyjątkowym miejscem o niepowtarzalnej atmosferze!

Różowe dodatki do salonuRóżowe dodatki do salonu fot. archiwum Cztery kąty/ fot. okazje.info, homebook fot. archiwum Cztery Kąty/ fot. okazje.info, homebook

Dodatki do kuchni w kolorze różowym - propozycje

Dodatki do jadalni to ważny element wystroju w każdym domu. To właśnie one nadają naszym wnętrzom klimatu, a co za tym idzie mają wpływ na nasze samopoczucie. Jeśli chcemy, by nasza kuchnia wyglądała wyjątkowo, warto zadbać o odpowiednie dodatki. Na rynku dostępnych jest coraz więcej elementów w kolorze różowym, które świetnie sprawdzą się w każdej kuchni. W aranżacji kuchni w kolorze różowym należy pamiętać o zachowaniu odpowiednich proporcji, tak by nasze wnętrza nie wyglądały kiczowato i infantylnie. Najlepiej ocieplą naszą kuchnię niewielkie dodatki, takie jak - chlebak, kosz, cukiernica czy doniczka. Dzięki temu, kuchnia będzie miejscem przyjaznym zarówno dla oka jak i duszy!

Różowe dodatki do kuchniRóżowe dodatki do kuchni fot. Sylwester Rejmer/ fot. okazje.info, homebook fot. Sylwester Rejmer/ fot. okazje.info, homebook

Dlaczego różowy?

Dawniej, kolor różowy rzadko był kojarzony z wystrojem salonu, czy kuchni. Najczęściej był stosowany w  pokoju dziecięcym. Jednak kolorem różowym można dekorować nie tylko pokój dla małej dziewczynki. Róż świetnie sprawdza się także w innych pomieszczeniach, a ponadto sprawia, że nasze mieszkanie jest stylowe, klimatyczne i przytulne. Dzieje się tak dlatego, że różowy - podobnie jak czerwony - jest kolorem miłości, namiętności i pogody ducha. To właśnie barwa różowa pobudza nas do działania i sprawia, że czerpiemy więcej radości z życia. Pozytywny wpływ koloru różowego intuicyjnie odczuwają dzieci - dlatego też, różowy tak często jest wykorzystywany w bajkach i książkach dla dzieci - a każda mała dziewczynka marzy, by to właśnie róż zdobił jej małe królestwo!

Różowe dodatki do pokoju dziennegoRóżowe dodatki do pokoju dziennego fot. Monika Lewandowska/ fot. okazje.info, homebook fot. Monika Lewandowska/ fot. okazje.info, homebook

Lubisz nieszablonowe rozwiązania? Podobają Ci się wnętrza z różowymi dodatkami? Marzy Ci się mieszkanie pełne ciepła i wyjątkowej atmosfery? Nic prostszego! Obecnie na rynku dostępnych jest wiele produktów w kolorze różowym, które ocieplą Twoje wnętrza i nadadzą mu wyjątkowego wyglądu! Poniżej znajdziesz propozycję 18 produktów, które sprawią, że dekoracja wnętrz  kolorem różowym, będzie czystą przyjemnością i świetną zabawą!

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.