Idealna szafa do Twojej garderoby

Karolina Mucha
30.06.2016 16:00
Szafa może nie jest najważniejszym punktem w domu, jednak to właśnie dzięki niej możemy utrzymać porządek. Jaka powinna być idealna szafa? Praktyczna, by pomieścić nasze ubrania i oczywiście ładna. Podpowiadamy jak wybrać idealną szafę do swojej garderoby!

Wszyscy pamiętamy z powieści czarodziejską szafę, która przenosiła do magicznej Narnii, dlatego powinniśmy zadbać o to, aby szafa w naszej garderobie idealnie wkomponowała się w aranżację całego mieszkania.

Jaka wielkość szafy?

Propozycje dużych szaf do garderobyPropozycje dużych szaf do garderoby fot. Homebook, okazje.info fot. Homebook, okazje.info

Kupując szafę powinniśmy wybrać odpowiednio dużą, nigdy nie wiemy ile ubrań nam jeszcze przybędzie, dlatego im więcej miejsca, tym lepiej. Odpowiednio dobrana i pojemna szafa pozwoli na wygodną segregację zarówno naszych ubrań jak i dodatków. Ważną kwestią jest również wysokość. Powinniśmy zadbać o taką, gdzie na pewno zmieszczą się długie płaszcze, które potrzebują nawet do 180 cm długości. Przyda się również półka pod sufitem szafy, w której można będzie przechować rzadziej używane rzeczy, tak jak na przykład walizki.

Jaki rodzaj szafy: narożna czy wnękowa?

Szafy narożne oraz wnękowe do garderobySzafy narożne oraz wnękowe do garderoby fot. okazje.info fot. okazje.info

Narożna szafa pozwoli na maksymalne wykorzystanie powierzchni w pomieszczeniu. Jeśli nie dysponujemy zbyt dużym metrażem, liczy się każdy kawałek podłogi, więc szafa narożna pozwoli na idealne zagospodarowanie miejsca. Ogromną zaletą jest pojemność tego typu szafy. Pomieścimy w niej mnóstwo ubrań, jak również butów i innych przedmiotów wszystkich domowników. Szafa narożna jest na tyle uniwersalna, że idealnie wkomponuje się w róg każdego pomieszczenia.

Szafa wnękowa jest idealnym rozwiązaniem, jeśli chcemy ją umieścić w przedpokoju. Jeśli dysponujemy dużą wnęką, pozwoli to na zaprojektowanie nie tylko szafy na ubrania, ale również całego kącika gospodarczego. Jest to idealne rozwiązanie do mieszkań blokowych. Dzięki szafie wnękowej nawet odkurzacz i deska do prasowania znajdą swój kąt. Tego typu szafy wyposażone są w mnóstwo różnych półek: od metalowych na buty, wiszących organizerów, po wieszaki dopasowane do różnej długości ubrań.

Drzwi szafy

Idealna szafa do Twojej garderobyIdealna szafa do Twojej garderoby fot. Homebook, okazje.info fot. Homebook, okazje.info

Szafę z jakimi drzwiami wybrać najlepiej? Wybór jest szeroki: przesuwane, łamane, standardowe. Przede wszystkim zależy to od pomieszczenia, w którym będzie stała. Najczęściej spotykane są drzwi lustrzane, które będą się nie tylko przesuwały na boki, ale w których jednocześnie możemy obejrzeć stylizację, którą wybraliśmy. Jeśli zdecydujemy się na szafę z drewnianymi standardowymi drzwiami będzie pasowała do każdego rodzaju wnętrza. Coraz częściej popularnością cieszą się również drzwi na których można przykleić naklejkę lub nadrukować zdjęcie, dzięki czemu pomieszczenie jest bardziej spersonalizowane, a szafa zyskuje unikalny charakter.

Więcej o: