Najpiękniejsze komody

Każdy ma mnóstwo drobiazgów, na które trzeba znaleźć odpowiednie miejsce. Gdzie powinniśmy je przechowywać? Do tego celu idealnie sprawdzi się komoda, która pozwoli uniknąć bałaganu, jednocześnie dodając oryginalności w wystroju wnętrza. W artykule przedstawimy najpiękniejsze komody.

Komoda jest meblem, który pięknie prezentuje się w pomieszczeniach takich jak: sypialnia, salon, przedpokój, niezależnie od aranżacji wnętrza. Pozwoli nie tylko uniknąć bałaganu, ale również przyozdobi pomieszczenie. Przed zakupem tego mebla powinniśmy sprawdzić czy posiada on pojemne szuflady, w której przechowywać będziemy nie tylko swoje najskrytsze skarby i bibeloty.

Klasyczna komoda

Najpiękniejsze komody - komody klasyczneNajpiękniejsze komody - komody klasyczne fot. okazje.info fot. okazje.info

Klasyczne komody wykonywane są z drewna wysokiego gatunku, zwykle rzeźbione oraz dekorowane niestandardowymi, pięknymi uchwytami, dzięki czemu zyskują poważny wygląd. Komoda o bardzo prostych kształtach idealnie odnajdzie się we wnętrzu rustykalnym. W sklepach z antykami z pewnością odnajdziemy komodę wykonaną z drzewa orzechowego, które podbije serce niejednego miłośnika stylu vintage.

Nowoczesna komoda do salonu

Nowoczesne komody do salonuNowoczesne komody do salonu fot. okazje.info fot. okazje.info

Nowoczesne komody cechuje minimalizm, pozbawione są jakichkolwiek rzeźbień. Idąc z duchem czasu niektóre modele nie posiadają nawet uchwytów do otwierania, ponieważ otwierają się za pomocą dotyku. Dzięki ich białych lub szarych kolorach nasz salon zyskuje niezwykły design. Coraz częściej spotykane są komody salonowe, które mają wbudowane oświetlenie wewnątrz szafki lub za nią. Daje to niesamowity efekt. Nowoczesne komody wykonywane są już nie tylko z drewna, ale również z płyty wiórowej pokrytej laminatem, dzięki czemu są błyszczące.

Komoda w sypialni

Najpiękniejsze komody - komoda do sypialniNajpiękniejsze komody - komoda do sypialni fot. okazje.info fot. okazje.info

Komoda stojąca w sypialni z pewnością będzie nam służyła również jako miejsce na bieliznę oraz będzie doskonale współgrała ze stojącą obok niej szafą. Na komodzie możemy poustawiać szkatułki z ulubioną biżuterią lub perfumy. Ten mebel dostępny jest w różnych rozmiarach, dlatego też malutka komoda może służyć jako szafka nocna przy łóżku. W sypialni możemy pokusić się o bardziej nietypową komodę, w ciekawe geometryczne wzory lub o niespotykanych kształtach.

Dziś komody spotykane są w większości domów. Zdobią pomieszczenia, służą do przechowywania drobiazgów, ubrań, pościeli czy obrusów. Mimo tego, że pozornie komoda wydaje się zwykłym meblem potrafi wnieść do wnętrza odrobinę czaru oraz przywołać mnóstwo dobrych wspomnień, jeśli ustawimy na niej ulubione fotografie.

Więcej o: