Kuchnia w odcieniach szarości - dodatki

Kuchnia w odcieniach szarości jest obok bieli jednym z najbardziej uniwersalnych kolorów. Dodatki w tym odcieniu pozwolą podkreślić dyskretny urok pomieszczenia i wydobyć oryginalny charakter sprzętów domowych.

Szary dlaczego taki kolor?

Kolor ten jest nieoczywisty. Może wydawać się mało zauważalny, jednak w połączeniu z innymi odcieniami tworzy szeroką gamę wyboru dodatków do kuchni. W zestawieniu z ciepłymi barwami nada pomieszczeniu przyjemnego i przytulnego wrażenia. Dzięki temu możemy dobrać kuchenne akcesoria np. w kolorze słoneczny żółty. Dodając do tego nutę przełamania w innej stylizacji.

Kuchnia w szarościach.Kuchnia w szarościach. fot. Mellemerum fot. Mellemerum, okazje.info/homebook

Aranżacje w kuchni - wybrane przykłady?

W zależności od stylu preferujemy: vintage, skandynawski, klasyczny czy nowoczesny, możemy zaaranżować odpowiednio kuchnię. Pierwszy z nich będzie charakteryzował się ciepłymi barwami i klimatem babcinego domu. Drugi zawiera w sobie elementy przejrzystości, jest w nim dużo bieli i czerni. Możemy odnaleźć tutaj wzory geometryczne. Z kolei styl klasyczny ma w sobie wiele nawiązań do drewnianych rozwiązań, wybieramy elementy z dobrych jakościowo gatunków drewna czy zamienników - imitacji. Ujęcie nowoczesne kuchni odpowiada odcieniom szarości i beżu, w tym połączeniu ciekawe będzie dopasowanie wyrazistej zieleni.

Kuchnia urządzona w szarościach.Kuchnia urządzona w szarościach. Fot. Aneta Tryczyńska, okazje.info/homebook Fot. Aneta Tryczyńska, okazje.info/homebook

Mała kuchnia - jakie dodatki?

Aby kuchnia nabrała większej przestrzeni możemy dobrać do niej meble kompaktowe. Kuchenka w zabudowie połączona z piekarnikiem, zmywarką będzie innowacyjnym rozwiązaniem. Również można wybrać wielofunkcyjny sprzęt: toster z ekspresem do kawy. Pastelowe, jasne kolory będą dobrym rozwiązaniem, gdyż czerń optycznie pomniejsza pokój.

Kuchnia zaaranżowana w szarościach.Kuchnia zaaranżowana w szarościach. Fot. Rafał Lipski, okazje.info/homebook Fot. Rafał Lipski, okazje.info/homebook

Poniżej prezentujemy 18 dodatków w odcieniach szarości. 

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.