Meble i dodatki w stylu cottage

Sielsko, anielsko i przytulnie - to wyznaczniki stylu cottage. Brzmi wspaniale, a wnętrze urządzone w tym stylu wprawi w zachwyt każdą romantyczną duszę. Jakie meble i dodatki wybrać? Zachęcam do przeczytania artykułu.

Styl cottage kojarzony ze stylem, w jakim urządzane są angielskie domy. Jest połączeniem elementów rustykalnych oraz górskiego domku. Dzięki odpowiednim meblom i dodatkom stworzymy aranżację, którą będziemy cieszyć się przez długi czas.

Meble w stylu cottage

Styl cottage - mebleStyl cottage - meble fot. Homebook, okazje.info fot. Homebook, okazje.info

Cottage bazuje na naturze, stawia wyłącznie na meble drewniane. Wybór mebli jest bardzo szeroki: od mebli klasycznych, oczywiście drewnianych najczęściej z sosny lub mocnego dębu, przez meble bielone oraz takie z giętymi nóżkami. Białe meble często stylizowane na łazienkowe pięknie będą się komponowały z metalowym, romantycznym oświetleniem. Oprócz mebli w kolorze białym możemy użyć modeli w odcieniach czerwieni oraz szarości. W salonie warto umieścić zgrabny stolik kawowy. Sklepy oferują również mnóstwo eleganckich regałów w stylu cottage.

Wnętrze w stylu cottage nigdy nie jest kolorowe. Bazuje na naturalnych kolorach: brązach, bieli i szarości. Pięknie będzie wyglądała drewniana podłoga z widocznymi słojami lub bielone deski wraz z meblami antycznymi. Jednak gdy wolimy urządzić pomieszczenie w lekkim tonie lepiej sprawdzą się meble białe.

Styl cottage - meble i dodatkiStyl cottage - meble i dodatki fot. Homebook, okazje.info fot. Homebook, okazje.info

Również wiklinowe meble i dodatki doskonale wpiszą się w klimat cottage. Sprawdzą się nie tylko w domu, ale i na balkonie lub w ogrodzie. Pięknie wpiszą się w sielską aranżację.

Dodatki w stylu cottage

Dodatki do domu w stylu cottageDodatki do domu w stylu cottage fot. Homebook, okazje.info fot. Homebook, okazje.info

Dodatki w tym stylu mają bardzo wysublimowany kształt. Bazują na modnych, pastelowych barwach, dzięki czemu tworzą niesamowicie romantyczny klimat. Pudrowy róż, beż, delikatna żółć idealnie wpiszą się w panującą aurę cottage. Latarenki, miękkie narzuty, stonowane poduszki, stalowe lampy oraz piękne ażurowe doniczki idealnie pasują do stylu cottage. Dobrze wkomponują się również dzianinowe pufy.

Styl cottage wprowadza do pomieszczenia ciepło, sielankę i nastrój wiejskiego dworku. Taki wystrój sprawi, że mieszkanie będzie dużo bardziej przytulne i romantyczne.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.