Kącik do makijażu - wybieramy najładniejsze toaletki

W każdym domu meble odgrywają ważną rolę, pięknie wypełniają wnętrze oraz nadają mu wyjątkowy charakter. Jednym z takich mebli jest toaletka. To właśnie ona stworzy praktyczny, urodowy kącik, który jest niezbędny w domu każdej kobiety. Podpowiadamy, jak wybrać najładniejszą i najbardziej praktyczną toaletkę oraz jak wkomponować ją w przestrzeń twojego mieszkania.

Dawniej toaletka była w każdym domu, teraz dziewczyny decydują się na nią rzadziej, jednak warto w nią zainwestować. Toaletka to marzenie każdej kobiety, doskonale sprawdzi się nie tylko w sypialni, ale również w łazience.

Toaletka zwana "stołem próżności"

Obecne toaletki wyglądem przypominają dawne modele, ale są one dużo bardziej funkcjonalne. Dzięki toaletce zyskamy w naszym mieszkaniu wspaniały kącik, gdzie będziemy mogły poddawać się domowemu SPA. Toaletka oprócz uporządkowanych kosmetyków zagwarantuje romantyczny lub nowoczesny charakter wnętrza. Wystarczy, że ustawisz na niej ulubione perfumy i zawiesisz ozdobne cotton balls.

Toaletka w sypialni/ fot. instagram.com@lustliving, materiały partnera

Jak wybrać wygodną i praktyczną toaletkę? Stół próżności jest zazwyczaj  niedużych rozmiarów, ale powinien posiadać co najmniej dwie lub trzy szuflady, w których z pewnością zmieszczą się kosmetyki oraz biżuteria. Pięknie prezentują się skromne modele, które zachwycą swoją delikatnością.

Toaletka - siedzisko i oświetlenie

Bardzo ważne jest również siedzisko przy toaletce, aby wygodnie móc wykonać codzienny makijaż. Najlepiej będzie prezentowało się krzesło lub kuty stołek. Natomiast jeśli zdecydujemy się na drewnianą toaletkę, najlepszą opcją stanie się puf lub obity fotel.

Czarna toaletka w salonie/ fot. shedancedallnight.tumblr.com, materiały partnera

Dodatkową kwestią jest oświetlenie. Najlepiej wykorzystać do tego celu światło naturalne. Jeśli jednak nie masz tyle miejsca, aby ustawić toaletkę przy oknie możesz zamontować kinkiet lub postawić na podłodze ozdobną lampę. Najwygodniejsza będzie toaletka z lustrem, do którego od razu będą zamontowane specjalne lampki. Możesz je oczywiście również dokupić do zestawu i powiesić na ścianie w wybranym przez ciebie miejscu. 

Gdzie ustawić toaletkę?

Toaletka świetnie sprawdzi się w sypialni, gdzie przed snem będziesz mogła poddać swoją twarz regenerującym zabiegom, a rano wykonać piękny makijaż lub manicure. Dodatkowo, kosmetyki, które przechowywane są w temperaturze pokojowej dłużej zachowają świeżość - kremy nie stracą szybko swoich właściwości, a perfumy nie wyparują. Toaletka w łazience to również dobry pomysł jeśli dysponujesz dużym pomieszczeniem z oknem - ustawiając ją w łazience bez dostępu światła dziennego, nie zapomnij o porządnym oświetleniu.

Biała toaletka/ fot. elledecor.com, materiały partnera

Toaletka jest meblem ponadczasowym, dlatego każdy kto się na niego zdecyduje może mieć pewność, że posłuży mu on przez długie lata i na pewno nie wyjdzie z mody.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.