Grill murowany - jaki wybrać?

W sezonie letnim grillowanie w ogrodzie jest najlepszą formą wypoczynku. Do tego celu niezbędny jest grill. Jeśli mamy duży ogród wspaniale sprawdzi się grill murowany, który będzie solidny i posłuży nam przez długie lata. Jaki grill murowany powinniśmy wybrać?

Grill murowany jest coraz bardziej popularny, ponieważ doskonale wpisuje się w aranżację każdego ogrodu. Dzięki niemu stworzymy w ogrodzie wspaniały, przytulny kąt do wypoczynku, gdzie spędzać będziemy letnie popołudnia. Doskonale sprawdzi się podczas przyrządzania przeróżnych potraw na świeżym powietrzu, a jak wiadomo - jedzenie na powietrzu smakuje dużo lepiej.

Grill betonowy ogrodowy

Murowany grill ogrodowyMurowany grill ogrodowy fot. okazje.info fot. okazje.info

Grill betonowy jest świetną propozycją, ponieważ nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Oprócz tego jest bardzo odporny, zarówno na wysokie jak i niskie temperatury powietrza. Dodatkowo posłuży nie tylko do przygotowywania jedzenia, ale również wspaniale przyozdobi nasz ogród. Grill murowany znacznie ułatwi nam grillowanie, jeśli zaprosimy większą liczbę gości, ponieważ będzie on posiadał znacznie większą powierzchnię do przygotowywania jedzenia.

Miejsce na grilla murowanego

Bardzo ważne jest wybranie odpowiedniego miejsca, w którym chcemy ustawić naszą wędzarnię, ponieważ stanie się on stałą częścią ogrodu, bez możliwości jego przenoszenia. Grill można umieścić nie tylko w ogrodzie. Dobrze będzie współgrał też, jeśli umieścimy do na płycie tarasu. Dla miłośników roślin idealnym miejscem okaże się wnętrze ogrodu w pobliżu pięknie prezentujących się krzewów i drzewek. Jeśli zdecydujemy się na taką lokalizację warto pomyśleć również o kamiennej ścieżce, która znacznie ułatwi dojście do naszego grillowego zakątka.

Grill murowany - z czego powinien być zbudowany?

Murowane grille ogrodoweMurowane grille ogrodowe fot. okazje.info fot. okazje.info

Materiały, z jakich będzie wykonany nasz grill powinny być trwałe. Cegła, kamień, bloczki betonowe świetnie się do tego nadadzą oraz z całą pewnością wydłużą żywotność naszego urządzenia. Zadbać należy również o odpowiedni rozmiar paleniska oraz miejsce do przechowywania węgla. Niektóre grille wyposażone są też w rożen, dzięki czemu można przygotować nawet całego kurczaka.

Istotną kwestią jest umieszczenie grilla murowanego na fundamencie. Ze względu na jego ciężar i wielkość solidny fundament jest podstawą, by budowla nie popękała w przypadku przemarzania i osuwania się podłoża.

Ładnie będzie wyglądało, jeśli grill z zewnątrz pokryty będzie płytkami ceramicznymi lub klinkierem. Dzięki temu grill o masywnej konstrukcji wyda się bardziej miękki, a barwę klinkieru możemy dostosować do koloru na przykład domowej elewacji lub ogrodowych mebli.

Grill wędzarnia

Wędzarnie do ogrodu, stacjonarne i przenośneWędzarnie do ogrodu, stacjonarne i przenośne fot. okazje.info fot. okazje.info

Wędzarnie ogrodowe także zyskują coraz więcej zwolenników. Wędzenie polega na poddawaniu pod działanie dymu ulubionych mięs czy ryb. W sklepach dostępne są modele z drewna, cegły, kamienia lub metalu.

Jeśli zdecydujemy się ustawić w swoim ogrodzie grill murowany oraz wędzarnię z całą pewnością wzbudzimy zachwyt sąsiadów i naszych gości. Taki zakątek w ogrodzie stworzy aurę kuchni polowej, a my będziemy mogli rozkoszować się podczas obiadu wędzonymi daniami.

Wędzarnia wymaga odpowiedniego podłoża, powinna być ustawiona na fundamencie. Oprócz tego powinniśmy zadbać, by dym z wędzarni nie kierował się bezpośrednio w stronę posesji naszych sąsiadów.

Oprócz wędzarni stacjonarnych w sklepach jest również wiele przenośnych. To dobra opcja dla osób, które nie lubią przywiązywać się do miejsca.

Grillowanie jako forma wypoczynku

Coraz większa część Polaków polubiła grillowanie, jako formę spędzania wolnego czasu. Po prostu stało się to modne, a przygotowywanie posiłków na świeżym powietrzu stało się idealne dla zwolenników aktywnego wypoczynku wśród zieleni.

Wiele osób postanawia samodzielnie wybudować grill ogrodowy . Zwolennicy gotowych projektów mają w sklepie szeroki wybór trwałych i odpornych na warunki atmosferyczne budowli.

Przestawiamy najciekawsze propozycje różnych rodzai grilli oraz akcesoriów do grillowania.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.