Wprowadź mocny akcent do Twojego mieszkania - kolorowe dywany

Dywan to świetna ozdoba podłogi oraz ocieplacz dla naszych stóp w chłodniejsze wieczory. Coraz częściej decydujemy się na dywany o mocnych kolorach oraz w intensywne wzory, by przełamać nudę oraz wprowadzić wyrazisty akcent do mieszkania. Jak wybrać odpowiedni kolorowy dywan?

Jeszcze do niedawna bardziej skupiano się na wyeksponowaniu parkietu lub paneli. Obecnie dywany dostały drugie życie i przyciągają bogactwem swoich wzorów.

Jak wybrać odpowiedni dywan?

Dywan odpowiedni do wnętrzaDywan odpowiedni do wnętrza fot. Homebook, okazje.info fot. Homebook, okazje.info

Przede wszystkim powinniśmy zastanowić się w jakiej aranżacji mamy urządzone pomieszczenie, by dywan odpowiednio się z nią komponował. Jeśli wnętrze jest w stylu minimalistycznym, powinniśmy postawić na dywan w jednolitym kolorze, możemy zdecydować się po prostu na wyrazistą barwę. We wnętrzu skandynawskim powinniśmy umieścić dywan z bawełny lub lnu. Natomiast wnętrze modern pięknie będzie się prezentowało z dywanem w geometryczne wzory.

Dywan z jakiego materiału wybrać najlepiej?

Kolorowe dywany z różnych materiałówKolorowe dywany z różnych materiałów fot. Homebook, okazje.info fot. Homebook, okazje.info

Jeśli zależy nam na dużej odporności, bezkonkurencyjnie najlepsze będą dywany wykonane z bambusa, włókien bananowca oraz juty. Dzięki swojej trwałości posłużą nam przez naprawdę długie lata.

W sypialni najlepiej sprawdzi się dywan shaggy, który otuli nasze stopy po porannym przebudzeniu i da poczucie miękkości.

Dla alergików najlepiej sprawdzą się dywany bawełniane, które są antystatyczne, nie uczulają i pozwalają łatwo zachować czystość. Dywany wełniane, również łatwo utrzymać w czystości, jednak u alergików mogą wywołać alergię.

Najmodniejsze modele dywanów

Najmodniejsze kolorowe dywanyNajmodniejsze kolorowe dywany fot. Homebook, okazje.info fot. Homebook, okazje.info

Nowoczesne, kolorowe dywany pięknie podkreślają wystrój salonu. Od dłuższego już czasu królują trzy modele. Przede wszystkim dywany z wzorem geometrycznym, które są wyznacznikiem nowoczesności. Równie modne są dywany patchworkowe, które przypominają malarskie kolaże. Ogromną popularnością cieszą się także dywany typu shaggy, które dzięki długiemu i miękkiemu włosiu uwielbiają nasze stopy i są niezwykle miłe.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA