Jak urządzić przedpokój?

Martyna Trębacz
21.07.2016 17:00
Jak urządzić przedpokój - to pytanie stawia sobie wielu z nas. Nie jest to z pewnością łatwa przestrzeń do aranżacji jednak nie warto jej bagatelizować. W końcu to właśnie przedpokój jest wizytówką domu, dlatego warto by był on zarazem stylowy i funkcjonalny. Jak wiadomo, diabeł tkwi w szczegółach, dlatego urządzając przedpokój warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii!

Przedpokój - jakie kolory wybrać?

Przedpokój nie jest łatwym miejscem do aranżacji. Powinien wprowadzać w klimat mieszkania i współgrać z resztą pomieszczeń. Niestety często przedpokój jest niewymiarowy, dlatego też ważne jest jakich kolory wybierzemy do jego aranżacji. Jeśli nasz przedpokój jest ciasny i wąski, dobrym pomysłem będzie pomalowanie go na jasny kolor - w ten sposób przedpokój optycznie zwiększy swoją objętość. Nie najlepszym pomysłem będą jaskrawe kolory. Mocne barwy sprawią, że przedpokój będzie wydawał się mniejszy i niewymiarowy. Wyjątkiem są duże, kwadratowe przedpokoje. Jeśli chcemy by nasz przedpokój sprawiał wrażenie bardziej przestronnego świetnym pomysłem będzie biały sufit i drzwi.Jeśli mieszkasz w bloku i Twój korytarz jest długi i wąski w prosty sposób możesz go optycznie skrócić! Wystarczy, że pomalujesz dłuższe ściany na jasny kolor, a krótsze na kolor ciemniejszy! Jeśli Twoje mieszkanie mieści się w kamienicy i masz zbyt wysoki sufit, wystarczy, że pomalujesz go nieco ciemniejszą farbą, niż resztę ścian. W ten sposób optycznie zmniejszysz swój przedpokój nadając mu właściwe proporcje!

Jak urządzić przedpokójJak urządzić przedpokój fot. Tia Borgsmidt/ fot. fabrykaform, okazje.info fot. Tia Borgsmidt/ fot. fabrykaform, okazje.info

Meble do przedpokoju - podpowiadamy!

Meble do przedpokoju nie są łatwym wyborem. Mała przestrzeń bardzo ogranicza możliwość doboru mebli, jednak mimo to nawet niewielki przedpokój można urządzić stylowo i z pomysłem. Najważniejszą kwestią jest funkcjonalność przedpokoju. Pamiętajmy, że jest to pierwsze miejsce, które widzą nasi goście, ważne więc by zrobić na nich dobre wrażenie! Świetnym pomysłem do przedpokoju jest ławka z pojemnikiem w którym można pomieścić  parasole, chustki i inne akcesoria. Dobrym rozwiązaniem będzie lustro i komoda. dzięki temu będzie można zobaczyć się tuż przed wyjściem i bez problemu znaleźć ulubiony szalik czy rękawiczki! Jeśli tylko w Twoim przedpokoju jest wystarczająco dużo miejsca świetnym rozwiązaniem będzie duża szafa. Bez trudno można w niej pomieścić wszystkie wierzchnie ubrania, dzięki czemu nasz wieszak nie musi być wypełniony po brzegi!

Jak urządzić przedpokójJak urządzić przedpokój fot. iszafy.pl/ fot. fabrykaform, okazje.info fot. iszafy.pl/ fot. fabrykaform, okazje.info

Aranżacja przedpokoju - zainspiruj się!

Aranżacja przedpokoju sprawia Ci problem? A może martwisz się, że masz zbyt mało miejsca? Jeśli podobnie jak większość z nas masz niewielki przedpokój najlepiej zastosować wielofunkcyjne meble. Świetnie sprawdzi się w przedpokoju zamykana półka na buty z siedziskiem. Będzie ona nie tylko ozdobą przedpokoju, ale także pomieści nasze obuwie, pełniąc jednocześnie rolę ławki! Dużym błędem w aranżacji przedpokoju jest złe świetlenie. Przedpokój z reguły jest ciemny, dlatego warto nieco rozjaśnić przestrzeń wybierając odpowiednie oświetlenie. Dobrym pomysłem będą górne i boczne lampy o różnym natężeniu! Dzięki temu nasz przedpokój będzie jaśniejszy, a co za tym idzie przytulny i klimatyczny!

Jak urządzić przedpokój?Jak urządzić przedpokój? fot. alvhemmakleri.se/ fot. fabrykaform, okazje.info fot. alvhemmakleri.se/ fot. fabrykaform, okazje.info

Nie masz pomysłu na aranżację przedpokoju? Marzą Ci się stylowe i modne wnętrza? Nic prostszego! Poniżej przedstawiamy 18 produktów, które świetnie sprawdzą się w naszym przedpokoju, dodając mu niepowtarzalnej atmosfery i wyjątkowego klimatu!

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (2)
Zaloguj się
  • tomek.hleszko

    0

    Sam ostatnio aranżowałem przedpokój. Fajne wieszaki na ubrania znalazłem na stronie homedome.pl, mają spory wybór i oryginalne propozycje, których na pewno w zwykłej sieci nie znajdziemy

  • Agnieszka Grzelaz

    0

    Przedpokój powinien być przestronny, ładnie się prezentuje ten ze zdjęć, chociaż troche rzeczy bym odjęła, u mnie na przykład jest jedna duża szafa wnękowa z artcore zamawiałam i jest to wygodniejsze od wieszaka jak teraz zauważam po czasie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX