Jak urządzić kuchnię? [PORADY]

Urszula Markiewicz
25.07.2016 17:30
Jak urządzić kuchnię, to pytanie, które spędza sen z powiek większości z nas. Dobrze dobrane dodatki, dodadzą naszemu pomieszczeniu niepowtarzalnego klimatu. Meble, kolory ścian, czy płytki, wszystko ma znaczenie! Prezentujemy listę praktycznych porad, jak pomysłowo urządzić kuchnię.

Meble kuchenne - jak wybrać?

Idealne meble kuchenne, to takie które będą pasowały do naszego wnętrza. W zależności od tego, jaki styl wybierzemy, możemy dobrać najlepiej pasujące dodatki. Białe meble kojarzą się z prostotą i uniwersalizmem, są ponadczasowe i pasują idealnie do prawie każdego stylu, w tym również klasycznego. Kolor szafek, w takiej kuchni możemy przełamać drewnem w jasnych odcieniach. Prawdziwym hitem są płytki, które przypominają cegły na wzór starej kuchni kaflowej.

Aranżacje kuchni - przykłady.Aranżacje kuchni - przykłady. Fot. Piotr Czaja, fabrykaform, okazje.info, homebook Fot. Piotr Czaja, fabrykaform, okazje.info, homebook

Nowoczesne kuchnie- jak urządzić

W przypadku takiej kuchni, postawmy na wyobraźnie! Nowoczesne kuchnie mają prosty i minimalistyczny styl. Możemy dobrać do nich meble w szarościach, beżach, czy błękicie - wszystko jest zależne od naszej kreatywności i ilości pomysłów. Pamiętajmy o tym, by urządzić kuchnię praktycznie. Niech codzienne prace domowe wykonywane w kuchni, będą dla nas tylko przyjemnością.

Nowoczesne kuchnie - aranżacjeNowoczesne kuchnie - aranżacje Fot. producent, fabrykaform, okazje.info Fot. producent, fabrykaform, okazje.info

Materiały do kuchni - przykłady

Szkło to świetny materiał, stosowany jako wykończenie frontów szafek kuchennych. Najczęściej oprawiony jest w drewnianą lub metalową ramę. To produkt, któremu nie są straszne, wysokie temperatury, ani woda. Mamy wiele rodzajów szkieł: przeźroczyste, matowe typu lakomat, czy kolorowe lakierowane. Czyszczenie szklanych frontów, nie sprawia większych problemów. To propozycja, dla tych, którzy cenią sobie nowoczesność, a zarazem wygodę.

Aranżacje kuchenne - przykładyAranżacje kuchenne - przykłady Fot. MEble Rust, fabrykaform, okazje.info Fot. MEble Rust, fabrykaform, okazje.info

clear="none" /> Jeśli kuchnia, to miejsce w którym spędzasz dużo czasu, warto zadbać o nią i dobrać najciekawsze dodatki. Marzy Ci się wnętrze skandynawskie, czy klasyczne? Nic prostszego, już dziś możesz dopasować najmodniejsze meble w tym sezonie. Poniżej prezentujemy listę 18 dodatków, które nadadzą Twojej kuchni niezwykłego wyglądu!

Zobacz wideo
Więcej o: