Jak urządzić sypialnię, która się nie znudzi? [3 INSPIRACJE]

W sypialni spędzamy romantyczne wieczory i leniwe poranki. Im bardziej harmonijny jest jej wystrój, tym lepiej wypoczniemy. To miejsce, które widzimy od razu po przebudzeniu, dlatego jego aranżacja powinna być bajkowa. Jak urządzić czarującą sypialnię, która się nam nie znudzi?

Przy urządzaniu tego pomieszczenia powinniśmy kierować się funkcjonalnością oraz pięknem, niezależnie od rozmiarów sypialni. Tutaj każdy szczegół ma znaczenie - od łóżka, aż po żyrandol czy ramkę ze zdjęciem. Cały wystrój powinien ze sobą idealnie współgrać.

Klasyczna sypialnia

Klasyczna przytulna sypialniaKlasyczna przytulna sypialnia Fot. Homebook, okazje.info, nokaut, kolaż ładnydom Fot. Homebook, okazje.info, nokaut, kolaż ładnydom

Klasyka w sypialni bazuje na stylu skandynawskim, gdzie wszystko jest proste, romantyczne i ponadczasowe. Dzięki temu wytwarza się atmosfera, która sprzyja relaksowi. Piękny efekt uzyskamy wykorzystując kolor biały oraz kremowy. Białe, duże łózko z dodatkiem kremowych, beżowych i białych poduszek stworzy miejsce, w którym mogą się śnić same przyjemne sny. Puszysta narzuta doda przytulności. Niezbędna jest szafka nocna, na której możemy postawić kubek z herbatą lub wazon z delikatnymi kwiatami.

Kremowa zasłona ochroni przed porannymi promieniami słońca, a błyszczące wiszące lampki oświetlą pomieszczenie wieczorem.

Sypialnia z ciemniejszym akcentem

Sypialnia z ciemniejszym akcentemSypialnia z ciemniejszym akcentem Fot. Homebook, okazje.info, nokaut, kolaż ładnydom Fot. Homebook, okazje.info, nokaut, kolaż ładnydom

Doskonały efekt możemy uzyskać łącząc biel z ciemniejszym kolorem. Turkusowa ściana pozwoli rozchmurzyć wnętrze. Tego samego koloru narzuta na dużym, białym łóżku będzie się prezentowała równie pięknie i wprowadzi sporo oryginalności dla całej aranżacji.

Idealnym dopełnieniem będzie niebieska szafka nocna. Warto zadbać też o dodatki w postaci żyrandolu o nietypowym kształcie i ramek ze zdjęciami, które spersonifikują pomieszczenie. Podczas porannego makijażu przyda się również niewielka toaletka wraz z krzesłem.

Sypialnia w nowoczesnym stylu

Sypialnia w nowoczesnym styluSypialnia w nowoczesnym stylu Fot. Homebook, nokaut, kolaż ładnydom Fot. Homebook, nokaut, kolaż ładnydom

Coraz częściej w sypialni pojawiają się nad łózkami napisy, które wywołują uśmiech przed pójściem spać, przypominają o pocałowaniu ukochanej osoby lub motywują do porannego wstawania. Z całą pewnością jest to oryginalne.

W nowoczesnych sypialniach króluje szarość. Jedną ze ścian możemy pomalować właśnie na ten kolorze. W zestawieniu z pozostałymi białymi ścianami pięknie będzie się komponowała grafitowa pościel z żółtym akcentem w postaci poduszki.

Szara lampa w pobliżu łóżka pozwoli na czytanie książki przed snem, a biała szafka nocna stanie się idealnym miejscem na postawienie budzika.

Sypialnia jest bardzo prywatną przestrzenią. Wolimy nikogo tu nie wpuszczać, to nasza domowa oaza. Warto stworzyć idealny kąt, który będzie ponadczasowy i z pewnością nie znudzi się nam przez wiele lat.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.