Najpiękniejsze kwiaty doniczkowe

Najpiękniejsze kwiaty doniczkowe - kto z nas nie chciałby ozdobić nimi wnętrza mieszkania? Aby jednak cieszyć się pięknym widokiem naszych kwiatów i móc ozdobić nimi nasze parapety należy wiedzieć, na które kwiaty warto zwrócić uwagę i w jaki sposób dbać o nie tak, by cieszyły oko i dodawały wyjątkowej atmosfery naszym wnętrzom!

Najpiękniejsze kwiaty doniczkowe - propozycje

Rośliny doniczkowe są nie tylko ozdobą parapetu, ale odgrywają dużą rolę w aranżacji wnętrz. Kwiaty wprowadzają do mieszkania wyjątkową atmosferę i klimat, dzięki czemu nasze wnętrza wydają się bardziej przytulne i klimatyczne. Zwłaszcza w porze jesienno-zimowej, kiedy pogoda nie rozpieszcza kwiaty mają znaczący wpływ na nasze samopoczucie. To właśnie one poprawiają nastrój i wprowadzają do naszych wnętrz nieco koloru.

Najpiękniejsze kwiaty doniczkoweNajpiękniejsze kwiaty doniczkowe fot. Shutterstock freya-photographer fot. Shutterstock freya-photographer

Rośliny doniczkowe - najpiękniejsze gatunki

Choć nie każdy o tym wie, kwiaty mają znaczący wpływ na nasze samopoczucie. To właśnie one uspokajają nerwy i koją oczy, a nawet poprawiają krążenie krwi i pracę płuc! Jednym z najpiękniejszych kwiatów doniczkowych o wyjątkowym zapachu jest jaśmin. W doniczkach uprawia się jaśmin kwiecisty i lekarski. Wydziela on bardzo intensywny zapach. Aby przedłużyć jego okres kwitnienia warto zadbać by jaśmin miał wilgotną, żyzną ziemię o obojętnym odczynie. Najlepiej postawić do w chłodnym, jasnym miejscu. Jednym z najpiękniejszych kwiatów doniczkowych jest hoja. Charakteryzuje ją landrynkowy lub goździkowy zapach. Kwiaty te nie wymagają częstego podlewania - nawadniamy je dopiero wtedy, gdy ziemia jest lekko przeschnięta. Kwiatem, który warto mieć na swoim parapecie jest także gardenia. Wydziela bardzo słodką woń, a co ważniejsze - kwietnie w różnych porach roku!Należy jednak pamiętać o częstym podlewaniu - gardenia jest bardzo wrażliwa na brak wilgoci!

Najpiękniejsze kwiaty doniczkoweNajpiękniejsze kwiaty doniczkowe fot. Stars for Europe fot. Stars for Europe

Najpiękniejsze kwiaty doniczkowe - które warto mieć?

Jednym z najpopularniejszych kwiatów doniczkowych jest gwiazda betlejemska, znana także pod nazwą wilczomlecz piękny. Nazwa kwiatu jest nieprzypadkowa - kwitnie w okresie świątecznym i jest uznawana za symbol Bożego Narodzenia! Wśród kwiatów doniczkowych dużą popularnością cieszy się także kliwia pomarańczowa. Ciemnozielone, długie liście nadają jej nieco egzotycznego charakteru, a jaj pomarańczowe kwiaty nadają niepowtarzalnego wyglądu. Jednym z najpopularniejszych kwiatów doniczkowych jest fiołek afrykański. Kwitnie niemal przez cały rok, a jego fioletowe, niebieskie, różowe lub białe kwiaty dodają klimatu każdemu wnętrzu!

Najpiękniejsze kwiaty doniczkoweNajpiękniejsze kwiaty doniczkowe fot. Magdalena Narkiewicz fot. Magdalena Narkiewicz

Marzysz by udekorować swoje parapety kwiatami doniczkowymi, ale nie wiesz na co się zdecydować? Chciałbyś ozdobić swoje mieszkanie piękną roślinnością? To proste! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy propozycję 18 produktów, które pomogą Ci udekorować swoje mieszkanie kwiatami doniczkowymi, tworząc tym samym wyjątkowy klimat i przyjazną, ciepłą atmosferę!

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.