3 najzdrowsze owoce, które warto uprawiać w ogrodzie

Lato w pełni, sezon na owoce trwa w najlepsze. Trudno się dziwić, że zamiast ciężkostrawnych posiłków wszyscy marzymy o lekkim i zdrowym jedzeniu. Latem prawdziwym hitem są owoce. Jak wiadomo, dostarczają one naszemu organizmowi niezbędnych składników i witamin, dlatego warto wiedzieć, które owoce są dla nas najlepsze. Zgodnie z zasadą, że jesteśmy tym - co jemy, przeczytaj o najzdrowszych owocach, które możesz uprawiać w swoim ogródku i zainspiruj się!

Najzdrowsze owoce świata - jagody goji

Spośród wszystkich owoców, zdecydowanym liderem są jagody goji. Wszystko za sprawą zawartych w nich składników odżywczych, witamin i minerałów. Jagody goi zawierają aż 21 pierwiastków - m.in. żelazo, wapń, selen, cynk, german oraz fosfor. Nasiona goi zawierają 50 razy więcej witaminy C, niż jakże popularny owoc pomarańczy! Prócz tego, jagody goi zawierają nienasycone kwasy tłuszczowe, przez co obniżają poziom cholesterolu. Biorąc pod uwagę właściwości lecznicze, trudno się dziwić, że jagody goi cieszą się tak wielkim zainteresowaniem! Wyjątkowe walory smakowe w połączeniu z wartościami odżywczymi sprawiają, że z każdym rokiem, coraz więcej osób decyduje się na własną uprawę tych owoców. Nic dziwnego - jagody goji mają korzystny wpływ dla naszego organizmu, a co więcej - mogą pomóc w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób!

Najzdrowsze owoce świata - jagody gojiNajzdrowsze owoce świata - jagody goji fot. pixabay fot. pixabay

Owoce cytryńca chińskiego

Na miano jednego z najzdrowszych owoców na świecie bez wątpienia zasługuje również cytryniec chiński. Sok, który zawiera jest bogaty w cukry i kwasy organiczne, oraz witaminę C. Suche nasiona cytryńca mają substancję tonizujące, dzięki czemu wzmacniają organizm. Owoce cytryńca chińskiego mogą być stosowane w stanach wycieńczenia organizmu, ponieważ mają także działanie regenerujące. Co ważne, obniżają poziom cholesterolu, a nawet działają przeciwnowotworowo! Właściwie każdy może uprawiać cytryńca chińskiego w swoim ogródku. Jest ona łatwa w uprawie i mało wymagająca w pielęgnacji. Aby wydawała najobfitsze owoce należy posadzić ją w nasłonecznionym miejscu wśród żyznej gleby!

Najzdrowsze owoce świata - cytrynowiec chińskiNajzdrowsze owoce świata - cytrynowiec chiński fot. pixabay fot. pixabay

Borówka amerykańska

Równie bogata w witaminy i inne wartości odżywcze jest borówka amerykańska, zwana także borówką wysoką. Ma ona niebagatelny wpływ na nasz organizm, dlatego też warto uprawiać ją w swoim ogrodzie. Borówka amerykańska zawiera barwniki antycyjanowe, cukry, pektyny oraz szereg witamin: A, B1, C, PP. Owoce borówki wzmacniają naczynia krwionośne, regulują krążenie i działają przeciwzapalnie. Poza ty, borówka uzupełnia niedobory witamin oraz mikroelementów. Borówka ceniona jest zwłaszcza za swoje właściwości przeciwnowotworowe. Aby cieszyć się owocami borówki amerykańskiej w swoim ogródku trzeba zadbać o odpowiednie miejsce. Borówka powinna być posadzona w nasłonecznionym, zacisznym miejscu o wilgotnej glebie. zadbaj o odpowiednie dla niej stanowisko i ciesz się jej wyjątkowym smakiem i walorami zdrowotnymi!

Najzdrowsze owoce świata - borówka amerykańskaNajzdrowsze owoce świata - borówka amerykańska fot. pixabay fot. pixabay

Uwielbiasz owoce i chciałbyś uprawiać je we własnym ogródku? Jesteś miłośnikiem zdrowego jedzenia i ciekawi Cię, które owoce są najzdrowsze? A może nie wiesz jak pielęgnować owoce w swoim ogrodzie? Nic prostszego! Poniżej znajdziesz propozycję 18 produktów, które pozwolą Ci na uprawę i pielęgnację owoców, tak byś mógł cieszyć się ich smakiem i wyglądem przez cały sezon!

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.