Oświetlenie do salonu [PORADY]

Salon, to miejsce skupiające życie rodzinne i towarzyskie. Dlatego warto zaaranżować go tak, byśmy czuli się w nim jak najbardziej komfortowo. Pamiętajmy o tym by był nie tylko wygodny, ale również efektowny. Pomoże nam w tym najciekawsze oświetlenie do salonu. Jak je wybrać? Poniżej przedstawiamy kilka praktycznych porad.

Lampy - jak je wybrać?

W zależności od naszego pomieszczenia i stylu w jakim go mamy, możemy dobrać lampy do salonu. Stojące, sufitowe, bądź podłogowe? Wszystko zależy od naszych upodobań. Ciekawym przykładem jest oświetlenie w stylu industrialnym: metalowe lampy w czarnych i szarych odcieniach świetnie wpiszą się we wnętrza o surowym i fabrycznym charakterze. Wypróbujmy to sami!

Jakie oświetlenie do salonu?Jakie oświetlenie do salonu? Fot. mat. prasowe 9design.pl Fot. mat. prasowe 9design.pl

Oświetlenie LED

Współcześnie ceny energii rosną z roku na rok, dlatego też szukamy zamienników żarówek, które pozwolą zaoszczędzić nam prąd - a co za tym idzie wpłynie to na obniżenie naszych rachunków. Modnym i praktycznym wyjściem są lampy LED, te diodowe zamienniki żarówek, cieszą się dużym zainteresowaniem. Na rynku pojawiają się także w formie gotowych lamp, które mają o wiele więcej funkcji, niż tradycyjne oświetlenie. Jeśli jesteśmy zainteresowani najnowszymi rozwiązaniami technicznymi, to propozycja dla nas!

Aranżacje salonu - przykładyAranżacje salonu - przykłady Fot. Monika Filipiuk-Obałek Fot. Monika Filipiuk-Obałek

Żyrandole - zrób to sam!

Prawdziwym hitem są wykonywane ręcznie żyrandole. Jeśli cenimy sobie oryginalny kształt oświetlenia, zróbmy to sami! Za materiał mogą posłużyć nam spinacze do prania, zaczepione na metalowej formie. Drugą alternatywą jest umieszczenie żarówki w przezroczystym szkle. Oświetlenie salonu, wykonane przez nas zwróci uwagę każdego gościa!

Lampy do salonu - jak je wybrać?Lampy do salonu - jak je wybrać? Fot. Santiago Relanzon Fot. Santiago Relanzon

Jeśli chcemy by nasz salon nabrał wyjątkowego charakteru, wybierzmy do niego najciekawsze oświetlenie. Dobrze dobrane lampy i żyrandole stworzą niepowtarzalny wystrój naszego salonu. Poniżej przedstawiamy 18 produktów, dzięki którym nasze pomieszczenie stanie się modne i stylowe.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA