Modnie i kolorowo urządzony balkon

Karolina Mucha
08.08.2016 15:00
Wiosna oraz lato to idealna pora by zaaranżować swój balkon. Pogoda na dworze sprzyja urządzaniu balkonu we wszystkich kolorach tęczy. Już zimą planujemy wystrój swojego balkonu. Ważne jest, by pasował do wyglądu całego budynku i gwarantował mile spędzony czas. Jak urządzić balkon by był kolorowy i zgodny z panującymi trendami? Zachęcamy do przeczytania artykułu.

Śniadanie, poranna kawa, romantyczna kolacja - brzmi świetnie, a będzie jeszcze lepiej jeśli będzie możliwa do zorganizowania na świeżym powietrzu. Jeśli nie mamy własnego podwórka czy tarasu idealny będzie balkon, który pomimo niedużych rozmiarów da się wspaniale zagospodarować. Wystarczy go dobrze zaprojektować.

Kolorowy balkon z hamakiem

Kolorowy balkon z hamakiemKolorowy balkon z hamakiem Fot. Flora Press, Fabrykaform.pl Fot. Flora Press, Fabrykaform.pl

Nie bez powodu mówi się, że balkon to przedłużenie naszego mieszkania. Warto zadbać o to, by móc się na nim zrelaksować po ciężkim dniu. Idealnie będzie jeśli umieścimy na balkonie hamak, dzięki czemu możliwe będzie wygodne leniuchowanie na świeżym powietrzu wśród mnóstwa poduszek. Wystrój balkonu można jeszcze bardziej umilić kolorowymi doniczkami oraz kwiatami, których zapach będzie towarzyszył nam każdego dnia. Nieduży stolik pozwoli na postawienie dzbanka z ulubionym sokiem oraz kolorowych szklanek. Kolorowo urządzony balkon sprawi, że będzie to jedno z ulubionych miejsc w zaciszu własnego domu.

Meble z palet na balkonie

Meble z palet na balkonieMeble z palet na balkonie Fot. Mak Media Agency, Arkadiusz Scichocki Fot. Mak Media Agency, Arkadiusz Scichocki

Meble z palet stały się bardzo modne dlatego świetnym pomysłem będzie umieszczenie ich również na balkonie. Ciekawy jest fakt, że meble z palet możemy stworzyć sami. Wystarczy kupić palety, niekoniecznie nowe, następnie wyczyścić, wysuszyć oraz wyrównać. Palety można również pomalować na wybrany przez siebie kolor. Kolorowe siedzisko na fotel z palet oraz poduszki ocieplą wizerunek balonu, a kwiaty w doniczkach dodadzą uroku. Miłym akcentem będą również szklane, kolorowe pojemniki ze świeczkami oraz wazon, do którego możemy wstawić polne kwiaty.

Klasyczny i uroczy balkon

Klasyczny i uroczy balkonKlasyczny i uroczy balkon Fot. Mak Media Agency Fot. Mak Media Agency

Dla wielbicieli bardziej stonowanych aranżacjo dobrym pomysłem będzie stolik z krzesełkami z żelaza lub białego drewna, co pozwoli wygodnie zjeść poranne śniadanie na powietrzu. Aby osłonić się przed sąsiadami możemy zawiesić kolorową zasłonę lub posadzić pnące kwiaty. Kolorowy dywanik w stonowanym odcieniu oraz latarenka pozwolą stworzyć romantyczny nastrój wieczorami.

Jak widać stworzenie kolorowego, a zarazem modnego balkonu wcale nie jest trudne. Wystarczy odrobina chęci i pomysłu, a nasz balkon wyróżni się na tle innych. Klimat w jakim będzie stworzony pozwoli poczuć się jak na łące wśród kwiatów.

Jak urządzić mały balkon?

Zobacz wideo
Więcej o: