Lampy ogrodowe - które wybrać? Modele na taras, balkon i do ogrodu. HIT to te w kształcie motyli

Lampy ogrodowe to ważny element wyposażenia naszego ogrodu. Wybór lamp jest równie istotny co wybór roślin i kwiatów, ponieważ poza oświetlaniem naszego podwórka lampy pełnią także role dekoracyjną. Od tego, które lampy wybierzemy, zależy jaka atmosfera będzie panowała w naszym ogrodzie. Dlatego nie zwlekaj - wybierz najpiękniejsze lampy do ogrodu i ciesz się ich blaskiem przez cały rok.

Lampy ogrodowe - najpiękniejsze modele

Lampy ogrodowe solarneLampy ogrodowe solarne Fot. Materiały Promocyjne Partnera Fot. Materiały Promocyjne Partnera

Lampy ogrodowe to bardzo istotny element w każdym ogrodzie. To właśnie one przedłużają czas korzystania z uroków tarasu lub ogrodu oraz ułatwiają poruszanie się po podwórku wieczorową porą. Nie należy jednak zapominać, że lampy pełnią także funkcję dekoracyjną - dlatego ważne jest by pasowały one do aranżacji naszego ogrodu. Lampy w dużej mierze tworzą klimat podwórka. Zwłaszcza wieczorem tworzą niesamowitą atmosferę i wyjątkowy klimat.

Wybór lamp do ogrodu jest naprawdę ogromny. W zależności od potrzeb można wybrać lampy elektryczne, żarówki, świetlówki, lampy solarne czy ledowe i to w najróżniejszym kształcie! Kupując lampy warto wziąć pod uwagę ich energooszczędność. Oświetlenie ogrodowe jest włączone nie tylko podczas wieczornych kolacji czy imprez na świeżym powietrzu, ale czasem także przez wiele godzin w nocy. Dlatego też, wybierając konkretne oświetlenie, warto zwrócić uwagę na jak najniższe koszty użytkowania. 

Najpiękniejsze lampy do ogrodu - które wybrać?

Każdy z nas marzy o pięknym i stylowym ogrodzie w którym to można odpoczywać i spędzać czas w gronie najbliższych. Wybierając lampę do ogrodu należy najpierw zastanowić się czego od niej oczekujemy i jakie zadania ma ona spełniać. Jeśli zależy nam na romantycznym klimacie, warto postawić lampy ogrodowe o ciepłym, słabym świetle. Jeśli jednak chcemy by nasz ogród tętnił życiem i był miejscem spotkań towarzyskich należy wybrać lampy o mocnym natężeniu światła. Jeśli chcemy oświetlić ścieżkę - warto postawić na niskie lampy solarne, jeśli potrzebujemy lampy do oświetlenia fontanny świetnym wyborem będą reflektorki.

Lampy ogrodoweLampy ogrodowe Fot. Materiały Promocyjne Partnera Fot. Materiały Promocyjne Partnera

Lampy ogrodowe - rodzaje

Lampy ogrodowe różnią się od siebie zarówno kształtem, wielkością jak i stylistyką. Mogą być produkowane zarówno z tworzywa sztucznego, żeliwa i aluminium. W ostatnich latach największą popularnością cieszą się diody LED. Modne są także oświetlenia o niskim napięciu. W ten sposób można podświetlić rośliny lub oczko wodne, sprawiając, że nasz ogród będzie wyglądał wyjątkowo klimatycznie i stylowo. Ciekawym akcentem do ogrodu będą również lampy ogrodowe w kształcie motyla lub ważki.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.