Jak wybrać biurko dla ucznia?

Urszula Markiewicz
09.08.2016 16:00
Jak znaleźć idealne biurko? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców, przed nadchodzącym rokiem szkolnym. Ważne by wybrać takie, które zapewni dziecku utrzymanie dobrej postawy, bez obciążenia kręgosłupa. Pamiętajmy, że nasza pociecha spędzi przy nim kilka godzin dziennie.

Biurko - jak je odpowiednio wybrać?

W trakcie trwania roku szkolnego nasze dziecko spędza przy biurku od kilku, do kilkunastu godzin tygodniowo, w przeliczeniu jest to kilka lat życia. Dlatego ważne by jego miejsce do pracy było komfortowe. Ciekawym rozwiązaniem są biurka, które "rosną" wraz z uczniem. Taki mebel możemy dopasować zarówno do młodszego, jak i starszego dziecka. Dzięki uchylnemu blatowi, uczeń utrzyma prawidłową postawę ciała w trakcie nauki.

Biurko dla ucznia - propozycjeBiurko dla ucznia - propozycje Fot. materiały prasowe VOX Fot. materiały prasowe VOX

Biurka dla dzieci

Biurko dla dziecka powinno być wielofunkcyjne: poza nauką i odrabianiem lekcji może służyć jako miejsce zabaw i konstrukcji z klocków. Jeśli zastanawiamy się jaki mebel wybrać, postawmy na wielofunkcyjność! Niech idealne biurko będzie przedłużeniem zainteresowań dziecka. Poza tym dopasujmy je także do szybko zmieniającego się stylu życia naszej pociechy.

Biurko dla dzieci - jakie dodatkiBiurko dla dzieci - jakie dodatki Fot. materiały prasowe Fot. materiały prasowe

Biurka młodzieżowe - zainspiruj się!

Oczekiwania starszych uczniów, różnią się od potrzeb młodszych dzieci. Biurko dla nastolatka powinno posiadać wyjątkowy charakter, związany ze stylem pokoju. Dodatkowo uczeń ma więcej nauki, przez co musi spędzać przy biurku większą ilość czasu. Dlatego ważne jest żeby stworzyć przestrzeń w której uczeń będzie czuł się komfortowo. Praktycznym rozwiązaniem będzie biurko z nakładkami. Jego zaletą jest to, że wraz z rozwojem naszego dziecka będzie można je szybko zmienić i dopasować do nowych zainteresowań.

Biurka młodzieżowe - dodatkiBiurka młodzieżowe - dodatki Fot. materiały prasowe VOX Fot. materiały prasowe VOX

Biurko to ponadczasowy element naszego wyposażenia. Sprawdzi się wszędzie w biurze i domu, szczególnie jeśli są w nim dzieci. To niezbędny mebel, który musimy mieć. Jeśli interesują nas ciekawe i wielofunkcyjne  rozwiązania, mamy coś dla was! Poniżej przedstawiamy 18 najciekawszych produktów, które zwrócą waszą uwagę!

Zobacz wideo
Więcej o: