Jak urządzić stylowy salon?

Martyna Trębacz
09.08.2016 17:00
Jak urządzić stylowy salon? Niemal każdy z nas zadawał sobie to pytanie, aranżując wnętrza swojego mieszkania. Dekorując swój salon należy pamiętać, by dostosować jego styl do naszych upodobań i indywidualnych potrzeb!

Jak urządzić stylowy salon? Propozycje!

Komu z nas nie marzy się stylowy i klimatyczny salon w którym z przyjemnością można by odpoczywać po trudach dnia? Urządzając salon warto pamiętać o kilku zasadach, dzięki którym będzie to miejsce wyjątkowe i niezwykłe. Ważną rolę w urządzaniu salonu pełnią kolory. Dobrym pomysłem są odcienie bieli i czerni i beżu. Nie bez powodu od kilku sezonów właśnie te kolory cieszą się największą popularnością. Warto też pamiętać, że odpowiednio dobrana barwa może ocieplić lub ochłodzić pomieszczenie, a nawet optycznie zmienić jego rozmiar. Jak wiadomo, biel powiększa, a czerń optycznie zmniejsza, zatem wszystko zależy od tego jaki efekt chcemy osiągnąć!

Jak urządzić stylowy salon?Jak urządzić stylowy salon? fot. Sylwester Rejmer fot. Sylwester Rejmer

Aranżacja salonu - podpowiadamy!

W aranżacji salonu ważną rolę odgrywają dodatki. To właśnie one tworzą klimat miejsca i sprawiają, że jest ono przytulne i stylowe. Świetnym pomysłem na dekoracje salonu są lampy. Jak powszechnie wiadomo, oświetlenie tworzy w naszym domu wyjątkowy nastrój i szczególną atmosferę. Aby wnętrza naszego salonu były przytulne i stylowe warto udekorować ściany obrazami i plakatami. Zadbaj także o wygląd okna - świetną ozdobą każdego salonu będą zasłony i kwiaty!

Jak urządzić stylowy salon?Jak urządzić stylowy salon? fot. Monika Filipiuk-Obałek fot. Monika Filipiuk-Obałek

Meble do salonu - które wybrać?

Aby nasz salon wyglądał wyjątkowo, należy zwrócić szczególną uwagę na wybór mebli. Obecnie największym powodzeniem cieszą się meble w stylu skandynawskim i nowoczesnym. Wciąż bardzo popularne są meble w białym kolorze oraz w stylu vintage. W wyborze mebli nie należy jednak ślepo podążać za aktualnymi trendami, a postawić na te, które najlepiej odpowiadają naszym gustom. Warto zatem, by nasze meble do salonu, prócz swojej praktycznej funkcji, były wygodne i pasowały do naszego charakteru!

Jak urządzić stylowy salon?Jak urządzić stylowy salon? fot. Radosław Wojnar fot. Radosław Wojnar

Marzy Ci się piękny i modny salon do Twojego mieszkania? Chcesz nadać swoim wnętrzom wyjątkowego wyglądu? Nic prostszego! Poniżej przedstawiamy propozycję 18 produktów, które pozwolą Ci zaaranżować salon Twoich marzeń! Wybierz najmodniejsze modele mebli do salonu i nadaj mu wyjątkowej atmosfery i niepowtarzalnego, magicznego klimatu!

Zobacz wideo
Więcej o: