Najpiękniejsze dodatki do małej kuchni

Dodatki do małej kuchni to ważny element wyposażenia każdego domu. Jak wiadomo to właśnie dodatki budują atmosferę mieszkania, sprawiając, że jest ono bardziej przytulne i przyjemne dla otoczenia. Udekoruj więc swoją kuchnię modnymi i stylowymi dodatkami i ciesz się jej wyjątkowym klimatem przez następne lata!

Najpiękniejsze dodatki do małej kuchni - podpowiadamy!

Aranżacja małej kuchni to bez wątpienia nie lada wyzwanie. Nie łatwo jest tak rozplanować przestrzeń, by pomieścić wszystkie niezbędne akcesoria, a jednocześnie pozostawić nieco wolnej przestrzeni. Z myślą o małych kuchniach, powstały meble i sprzęty, które łączy w sobie kilka funkcji. Świetnym pomysłem do małej kuchni jest zastąpienie dużego, tradycyjnego stołu kuchennego wyspą. W ten sposób zaoszczędzimy miejsce, które będzie można zagospodarować na inne przedmioty. Warto także zwrócić szczególną uwagę na dobór koloru. Biel optycznie powiększa wnętrza, dlatego dobrym pomysłem będzie dobranie jasnych mebli. W ten sposób nasza kuchnia będzie sprawiała wrażenie większej i bardziej przestronnej!

Dodatki do małej kuchniDodatki do małej kuchni fot. Scavolini fot. Scavolini

Mała kuchnia - jakie dodatki wybrać?

Aby zaoszczędzić nieco miejsca, warto postawić na akcesoria wieszane na relingach. Świetnym pomysłem będą także elementy kuchenne przyczepiane na magnes. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele akcesoriów do małej kuchni, które ułatwią jej urządzenie. Aby zaoszczędzić trochę miejsca zamiast tradycyjnej meblościanki można zamontować podwieszane szafki, czy składane meble. Na rynku dostępne są także suszarki wkładane do zlewu czy pojemniki na przyprawy na magnes, który można przyczepić do lodówki.

Dodatki do małej kuchniDodatki do małej kuchni fot. Materiały Homebook.pl, projekt wnętrza KWSTUDIO fot. Materiały Homebook.pl, projekt wnętrza KWSTUDIO

Dodatki do małej kuchni - zainspiruj się!

Nawet mając małą kuchnię nie należy zapominać o dodatkach. Tradycyjny wazon z kwiatami można zastąpić doniczką z ziołami. W ten sposób udekorujemy nasza kuchnię, jednocześnie wyposażając ją w przydatne w kuchni przyprawy. Nawet mając niewielkich metraż, warto udekorować ściany obrazami. W ten sposób kuchnia będzie bardziej przytulna i stylowa. Świetnym rozwiązaniem w małej kuchni jest szafka na kółkach, która pomieści potrzebne artykuły, a przy tym z łatwością można ją przestawiać w dowolne miejsce!

Dodatki do małej kuchniDodatki do małej kuchni fot. Arkadiusz Cichocki fot. Arkadiusz Cichocki

Marzą Ci się piękne dodatki do małej kuchni? Chciałbyś nadać jej niepowtarzalnego charakteru i stylu? A może nie wiesz, jak zagospodarować przestrzeń w kuchni o niewielkiej powierzchni? Nic prostszego! Poniżej znajdziesz propozycję 18 produktów, które świetnie sprawdzą się w małej kuchni, nie tylko tworząc jej niepowtarzalny nastrój, ale także oszczędzając miejsce!

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.